Connect with us

Aktuality

Izraelcov by chceli po pandémii znovu prilákať do Piešťan

Na veľtrhu cestovného ruchu IMTM 2022 v izraelskom Tel Avive sa medzi účastníkmi z 57 krajín predstavil aj Trnavský kraj zážitkov ako jediný zástupca Slovenska. Veľtrh sa konal od 29. marca do 30. marca 2022 a za dva dni ho navštívilo 26 000 ľudí. Spoločne sa v prezentačnom stánku Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj ako hostia predstavili zástupcovia Letiska Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany.

Published

on

Reklama
Reklama

K organizácii prezentácie Trnavského kraja v Izraeli prispeli Trnavský samosprávny kraj a Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tel Avive. Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj zároveň 31. marca 2022 zorganizovala vlastné prezentačné podujatie pre izraelské cestovné kancelárie, touroperátorov a médiá na pôde Slovenského inštitútu v Jeruzaleme.

Zľava: Igor Maukš, Slovenský ambasádor v Izraeli – Boris Bánovský, medicínsky riaditeľ Kúpeľov Piešťany a Smrdáky – Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj – Dana Křenová, Sales Manager v Kúpeľoch Piešťany a Smrdáky – Bohumil Klečák, riaditeľ Letiska Piešťany – Michaela Kobzová, destinačný manažér KOCR Trnavský kraj – Jakub Urik, riaditeľ Slovenského inštitútu v Jeruzaleme – Ján Marušinec, predseda predstavenstva Letiska Piešťany

Pred pandémiou boli izraelskí návštevníci treťou najpočetnejšou skupinou v Trnavskom kraji s podielom 7,1 percenta, po návštevníkoch z Českej republiky a Nemecka. Počas pandémie tieto čísla klesli v roku 2021 na 2,3 percenta čo predstavuje šiestu priečku v návštevnosti kraja.

„Izraelský trh je z pohľadu rozvoja našej destinácie jedným z najdôležitejších a radi by sme opäť privítali izraelských hostí na Slovensku, u nás v Trnavskom kraji. Z tohto dôvodu sme sa po uvoľnení pandemických opatrení rozhodli opäť zintenzívniť našu prácu na prezentácií destinácie, aj prostredníctvom účasti na IMTM veľtrhu cestovného ruchu v Tel Avive. Vytvorili sme bilaterálny priestor na priamu komunikáciu a užšiu spoluprácu so zástupcami cestovných kancelárii, touroperátormi a obchodnými partnermi, ktorí by mohli organizovať priame lety z Izraela na Letisko Piešťany,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Veľtrhu sa zúčastnili aj zástupcovia Letiska Piešťany, ktorého majoritným akcionárom je trnavská župa. Tí by radi nadviazali na úspešne pripravenú sezónu v roku 2020, ktorá z dôvodu pandémie musela byť zrušená.

Reklama

„Medzinárodné letisko Piešťany má EASA certifikát a prešlo izraelským bezpečnostným auditom, ktorý je dôležitý pre spoluprácu so zahraničnými partnermi. Letisko dokáže vybaviť aj lietadlá typu Boeing 737, zahŕňajúc MAX 8 a 9 alebo Airbusy A320 Family, vrátane verzie NEO. Je vstupnou bránou do destinácie Trnavský kraj zážitkov vďaka jeho vynikajúcej polohe a dopravnej dostupnosti, ale aj pre celé Slovensko. Zabezpečuje tiež rýchle odbavenie a komfort pre klientov,” predstavil plány letiska jeho výkonný riaditeľ Bohumil Klečák.

Izraelský trh, čo do počtu a pôsobnosti subjektov v podobe touroperátorov a cestovných kancelárií, sa za posledné dva roky kvôli obmedzeniam v cestovaní, ktoré priniesla pandemická situácia vo svete, výrazne zmenil. Vznikla tak príležitosť na budovanie nových obchodných vzťahov pre Slovenské liečebné kúpele Piešťany, Letisko Piešťany aj Krajskú organizáciu cestovného ruchu Trnavský kraj, ktorá má záujem vypomôcť svojim partnerom s tvorbou itinerárov výletných možností v regióne.

„V rámci osobnej účasti sme mali možnosť stretnúť aj nových potenciálnych obchodných partnerov, s ktorými v budúcnosti plánujeme nadviazať spoluprácu. Počas stretnutí boli naše Kúpele prezentované ako z obchodno-marketingového hľadiska, tak aj medicínskeho. Spoločná prezentácia všetkých partnerov bol silný odkaz voči partnerom, mala jedinečný prínos a poukázala na dôležitosť spolupráce jednotlivých subjektov pôsobiacich v regióne v oblasti cestovného ruchu,“ dodal lekársky riaditeľ Slovenských Liečebných Kúpeľov Piešťany, člen skupiny Ensana, Boris Bánovský.

TS KOCR Trnavský kraj zážitkov

Populárne články