Connect with us

Aktuality

Aj menšie mestá môžu byť pre Piešťany vzorom

Published

on

Reklama

Pozitívnymi príkladmi toho, ako sa samospráva dokáže postarať o kúpalisko pre svojich obyvateľov sú Rimavská Sobota a Rožňava. Mestá s menším počtom obyvateľov ako Piešťany prevádzkujú počas letnej sezóny vlastné kúpaliská. Nemožno ich považovať za turistické lákadlá, ale účel zlepšenia života v meste plnia. Inšpiráciou môže byť tiež mesto Senica, ktoré zriadilo spoločnosť s ručením obmedzeným Rekreačné služby mesta Senica prevádzkujúcu viaceré zariadenia nielen pre obyvateľov, ale i pre turistov. 

Rožňavčania investujú do svojho takmer 30-ročného kúpaliska postupne. Opravili a zastrešili administratívnu budovu, vybudovali kotolňu, detské bazény a zrekonštruovali aj veľký bazén, ktorý už nevyhovoval predpisom. V ústrety občanom vyšli trochu nezvyčajnou službou – ranným plávaním, ktoré prebieha od 6.00 do 8.00 h a oproti bežnej prevádzke je oveľa lacnejšie. Kúpalisko funguje iba počas letných mesiacov. Napriek tomu, že mu chýbajú vodné atrakcie alebo bazén pre neplavcov, počas horúcich letných dní je dostatočne navštevované. Celodenné vstupné bolo vlani 2,5 eura.

Reklama

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=Q0m3kA61EjU[/youtube]

Počas uplynulého leta otvorili prírodné kúpalisko na Kurinci v Rimavskej Sobote. Napriek tomu, že bolo roky zatvorené a chátralo, mestu sa podarilo jeho prevádzku obnoviť. Pri vstupe do bazéna postavili nové schodisko a chodník, v areáli pribudlo ihrisko a opravené boli aj sociálne zariadenia. Náklady na materiál dosiahli 10-tisíc eur. O všetky práce sa postarali technické služby mesta. Počas leta sa radnica zaviazala zorganizovať v areáli každý víkend jedno kultúrne podujatie.

Reklama

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=j5VLUDTzIo8[/youtube]

Rekreačné služby mesta Senica prevádzkujú zariadenia rekreačného, športového a rehabilitačného charakteru nielen pre obyvateľov mesta, ale aj pre návštevníkov a turistov. [singlepic id=25895 w=320 h=240 float=left]Mestská eseročka spravuje rekreačnú oblasť Kunovská priehrada, krytú plaváreň, ktorú práve rekonštruujú a otvorená by mala byť začiatkom marca, ale aj letné kúpalisko, športovú halu a zimný štadión. Bazén krytej plavárne má rozmery 25×12,5m s hĺbkou vody 1-1,8m a kapacitu 100 osôb. Priemerná teplota vody je 28°C. Vstupné na plaváreň pre osobu staršiu ako 15 rokov je 1,25 eur na hodinu.

Autor: hp  Foto: www.rsms.sk

Populárne články