Connect with us

Aktuality

Hotelová akadémia si uctila osobnosti svojej histórie

Published

on

Reklama

Karol Bláha, Imrich Sečanský, Juraj Halmay a Štefan Családy – to sú mená členov učiteľského zboru Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera, ktorých na prvom stretnutí Alumni Clubu uviedli do Siene slávy. V piatok 29. novembra sa do Piešťan vrátili zo všetkých kútov sveta niekdajší učitelia a absolventi, aby si zaspomínali, ale aj obnovili spoluprácu.

[singlepic id=49325 w= h= float=center]

Reklama

„Hotelovú akadémiu som absolvoval v roku 1990 a hneď som odišiel do Berlína. Škola mi dala svetový rozmer, preto si ju dodnes vážim,“ povedal Jozef Jopo Poláček, ktorého zvolili za prvého prezidenta Alumni Clubu HAĽW.

Prítomným sa postupne prihovorili rôzne generácie žiakov a učiteľov tejto školy. Prostredníctvom spomienok lekára Imricha Sečanského si pripomenuli iniciátora založenia školy Ľudovíta Wintera. Budovateľ kúpeľov poveril vtedy mladého lekára, aby z Hotelovej školy v Laussane priniesol prvé učebné osnovy. Postupne sa v spomienkach dostali do 60. rokov, počas ktorých sa škola presťahovala do súčasných priestorov a na záver predstavil riaditeľ Ladislav Blaškovič „Hotelku“ ako modernú vzdelávaciu inštitúciu, ktorej cieľom je formovať mladých ľudí vo všetkých smeroch.

Reklama

REKLAMA

„Založiť Alumni Club ma napadlo vlani, keď za mnou prišli bývalí študenti a poprosili ma, aby sme aj ich deti vychovávali rovnako dobre,“ povedala angličtinárka Lucia Mašková a dodala, že to bola najväčšia pocta v jej pedagogickej kariére.

Klub absolventov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera založili bývalí hoteláci. Funguje na báze občianskeho združenia a jeho cieľom je podporovať povedomie a spájať priateľov, študentov a absolventov školy. Okrem toho chce klub prispieť k zvyšovaniu kvality v hotelierstve a službách cestovného ruchu a vyzdvihnúť význam Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v budovaní a zachovávaní tradícií slovenského hotelierstva.

Hotelová akadémia bola založená roku 1946 a od tej doby z jej brán vyšlo takmer 7000 absolventov. V roku 1998 jej bol prepožičaný čestný názov Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, budovateľa piešťanských kúpeľov, ktorým sa ocenili dlhoročné vynikajúce výsledky všetkých pedagogických pracovníkov a žiakov za toto obdobie.

(mp)

Populárne články