Connect with us

Aktuality

Hokej: Diskusia o piešťanskom hokeji už dnes večer, pozrieť si ju môžete online

Published

on

Reklama
Reklama

Priestory VIP zóny v Easton Aréne dnes 13. mája o 17:00 čaká diskusia na tému hokeja v Piešťanoch. Stretnú sa na nej štyria diskutujúci, ktorými sú poslanci Iveta Babičová, Ján Jánošík i Juraj Brna a samozrejme aj prezident hokejového klubu ŠHK 37 Jaroslav Lušňák. Debata bude verejnosti neprístupná, ale pozrieť si ju budete môcť online na webe TV Piešťany. V stredu 11. mája sme našich čitateľov informovali o stretnutí predstaviteľov klubu so zástupcami VHK Vsetín, ktoré sa týkalo odpredaja licencie. Posledné slovo má v tomto prípade výkonný výbor spoločnosti PRO-HOKEJ, ktorý riadi Tipsport Ligu a je majiteľom všetkých licencií. Podľa slov Richarda Lintnera zatiaľ žiadne oficiálne rokovania neprebehli.

„Žiadny Tipsport-Ligový klub nemôže predať licenciu pretože majiteľom licencii pre Tipsport Ligu je Slovenský zväz ľadového hokeja a ten ich pred každou sezónou len prepožičiava klubom na základe splnenia daných kritérií. Neexistuje žiadne oficiálne rokovanie ohľadom tejto témy medzi PRO-HOKEJom a českým klubom,“ informoval o odpredaji licencie generálny manažér PRO-HOKEJA Richard Lintner.

IMG_5735_resize“Je pravda, že ŠHK 37 Piešťany informatívne rokovali s VHK Vsetín o odpredaji licencie. Zatiaľ sa rokovania týkali v podstate len toho, že český klub prejavil svoj záujem a my sme s nimi riešili to, aká je naša momentálna situácia. Ešte nič nie je rozhodnuté a neexistuje žiadna konkrétna dohoda. Navyše vo všetkom má posledné slovo výkonný výbor Pro-hokeja, ktorý by musel odpredaj licencie schváliť. Definitíva by mala padnúť najneskôr do konca mája, aby bolo všetko seriózne voči súperom v extralige, hráčom i našim sponzorom,” informoval o rokovaniach v stredu prezident ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák.

-lt/Foto: archív-

Reklama

Populárne články