Úvod Aktuality Hodnotná socha Karla Prantla sa po dvanástich rokoch vrátila do parku

Hodnotná socha Karla Prantla sa po dvanástich rokoch vrátila do parku

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V piatok 5. mája dopoludnia bola vďaka úsiliu členov kultúrnej komisie a ochoty pracovníkov spoločnosti Zempres presunutá socha Karla Prantla z Kúpeľného ostrova naspäť do mestského parku Spss Hangul edition. Travertínové dielo významného sochára stredoeurópskeho formátu nesúce názov Kameň k meditácii bolo vytvorené v roku 1968.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

S presunom sa začalo krátko po deviatej hodine ráno ts conversation translator download. Po dôkladnom upevnení popruhov k soche ju zdvihli pomocou nakladača do výšky a nahrubo očistili zo všetkých strán. S kamenným dielom bolo potrebné narábať nanajvýš opatrne, nakoľko jeho hodnota sa odhaduje na 200-tisíc eur, no predsa umelecká hodnota je nevyčísliteľná 프레지 넥스트 다운로드. Po opatrnom presune cez Kolonádový most osadili Kameň na travertínovú tabuľu v parku v Sade Andreja Kmeťa.

Sochár Karl Prantl sa narodil v roku 1923 v rakúskom Burgenlande, tam napokon v roku 2009 aj zomrel. „Bol známy tým, že začal v strednej Európe organizovať medzinárodné sochárske sympóziá, tak vlastne prišli sympóziá aj do Piešťan 공공기관 내pc지키미 다운로드. Karl Prantl vytvoril túto sochu niekedy v roku 1968 a venoval ju mestu. Bola uložená dlhé roky pri amfiteátri. V roku 2005 sa konala posledná výstava Socha piešťanských parkov, vtedy bola socha prenesená do kúpeľov,“ povedal pre pnky člen kultúrnej a názvoslovnej komisie Kornel Duffek Silent Hill download.

Kameň k meditácii bol ostatných dvanásť rokov umiestnený na Kúpeľnom ostrove neďaleko jazierok. „V kultúrnej komisii sme sa najmenej 10 rokov domáhali, aby bola socha vrátená do mestského parku v Piešťanoch polaris office. Akosi to nešlo, no teraz poslal pán primátor žiadosť do kúpeľov, ktorej bolo vyhovené. Vďaka tomu môžeme vrátiť sochu do mestského parku,“ prezradil Kornel Duffek maven library 다운로드. Sochu čaká v budúcnosti kompletné odborné vyčistenie.

-vv-

REKLAMA