Connect with us

Aktuality

HN píšu o megaprojektoch pri Piešťanoch. Problém premostenia nespomínajú

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťany už nechcú byť len kúpele. S týmto titulkom prišlo včerajšie vydanie Hospodárskych novín. Článok informuje o poklese počtu kúpeľných hostí a „dvoch megaprojektoch za 100 miliónov eur,“ ktoré majú lákať aj klasických turistov.

[singlepic id=22656 w=320 h=240 float=right]Prvým z nich je relaxačno-hotelový komplex Beethovenova alej, ktorého developerom je BA Realitná. „Naším zámerom je vybudovať dovolenkový rezort s množstvom služieb, ťažiskom má byť celoročne využiteľný akvapark,“ povedal pre Hospodárske noviny Ľuboš Čema zo spoločnosti Iuris Invest, ktorá spolupracuje na projekte. Zdôraznil hlavne ekologický rozmer projektu.

Začiatok výstavby druhého veľkého komplexu v katastri obce Banka bol plánovaný na vlaňajšok. Bana Thermal od spoločnosti Immocap má stáť na mieste bývalého kúpaliska Sĺňava. Investičný riaditeľ Martin Šramko [singlepic id=22655 w=320 h=240 float=right]informoval Hospodárske noviny, že stavať sa začne v roku 2013. Rozpočet projektu, ktorý zahŕňa hotel s wellness a leisure, vodné plochy, bazény, saunový svet, reštaurácie, kongresové priestory, vonkajšie atrakcie, mestskú pláž aj nákupnú zónu, je 70 miliónov eur.

Hospodárske noviny nespomínajú problém Krajinského mosta, ktorý podľa mnohých brzdí výstavbu na ľavej strane Váhu. „Investori zatiaľ necítia tento problém, pretože zatiaľ robia iba papierové práce, ale pokiaľ by začali naostro stavať, tak ten problém sa tu prejaví podľa mňa markantne. Krajinský most je časovaná bomba,“ [singlepic id=20941 w=320 h=240 float=right]vysvetlil starosta Banky Jaroslav Janeček a dodal: „Pokiaľ nebude južné premostenie, tak výstavba v tejto lokalite je veľmi obmedzená a môže sa predražiť.“

Reklama

Hospodárske noviny sa novými projektami v obci Banka zaoberali z pohľadu klesajúcej návštevnosti. „V Piešťanoch nie je viditeľný nárast počtu turistov, keďže za posledné roky nebola vybudovaná žiadna atrakcia väčšieho významu, ktorá by ich pritiahla; naopak, prišlo k obmedzeniu možností kúpania,“ zhodotila pre HN riaditeľka hotela Sandor Pavillon Daniela Miháliková. Jej slová o chýbajúcom akvaparku potvrdila aj vedúca kancelárie primátora Drahomíra Moretová, vysvetlila však, že Piešťany ponúkajú návštevníkom iné možnosti. „Ako príklad uvádza 200 rôznych kultúrno-spoločenských akcií, ktoré sa v meste každoročne uskutočňujú,“ píšu Hospodárske noviny. Hovorkyňa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch pre HN povedala, že slovenské kúpele nezaostávajú za ostatnými regiónmi.

Text: Martin Palkovič Vizualizácie: am-architects.eu (Beethovenova alej), immocap.sk (Bana Thermal)

Populárne články