Úvod Aktuality Hmlu, sychravé počasie a námrazu by vodiči nemali rozhodne podceňovať

Hmlu, sychravé počasie a námrazu by vodiči nemali rozhodne podceňovať

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Najmä hmla dokáže znepríjemniť cestovanie a netreba zabúdať na stierače i vodu v ostrekovačoch, polícia odporúča vodičom skontrolovať najmä osvetlenie vozidla, funkčnosť stieračov Windows me download. Ak jazdí niekoľko vozidiel za sebou, v prípade použitia svetiel do hmly odporúčame, aby ich použili vodiči jazdiaci prví a poslední v kolóne 섹션tv 다운로드. Predíde sa tým zbytočnému oslepovaniu ďalších vodičov. Hmlové svetlá smie vodič použiť za hmly, dažďa alebo sneženia. K bezpečnosti v takýchto prípadoch prispieva aj zníženie rýchlosti na klzkom povrchu vozovky na potrebnú mieru 조조전 mod 다운로드. Dôležité je zvýšiť vzdialenosť medzi vozidlami, aby bolo možné včas zareagovať a predísť kolíznym situáciám.

Nehoda (9)

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Je otázkou niekoľkých dní, kedy padne prvý sneh 윈도우 커서 다운로드. Nenechajte sa ním prekvapiť, už teraz treba myslieť na použitie vhodných zimných pneumatík. Zákon totiž hovorí, že ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad, alebo námraza, vodič osobného auta môže takéto vozidlo použiť v cestnej premávke len ak má na všetkých nápravách zimné pneumatiky Super China download. Nákladné vozidlá a autobusy musia byť vybavené zimnými pneumatikami aspoň na jednej z hnacích náprav, v čase od 15. novembra do 31. marca a mimo tohto obdobia v prípadoch, ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad, alebo námraza 그대라는 사치 다운로드.

Vzhľadom na častú úmrtnosť chodcov v cestnej premávke upozorňujeme aj chodcov na potrebu nosenia reflexných prvkov. Pri prechádzaní cez cestu treba prednostne použiť priechod pre chodcov, nevstupovať na vozovku, ak prichádza vozidlo s právom prednostnej jazdy, umožniť električke plynulý prejazd, neprechádzať jednotlivo, ale v skupinách 콜 오브 듀티 무료 다운로드. Nevstupovať na vozovku, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nie je možné cez vozovku bezpečne prejsť, neprekonávať zábradlie ani iné zábrany, bezdôvodne sa nezdržiavať a nezastavovať po vstupe na vozovku youcam 다운로드.nehoda PZ (8)

Od začiatku rok do nedele 20 Sledge 192 downloads. novembra evidujeme 11863 dopravných nehôd (o 94 menej ako v rovnakom období vlani), zahynulo pri nich 209 osôb (o 26 menej ako vlani), z nich bolo 20 motocyklistov, 57 chodcov a 11 cyklistov PadakPadak.

Úlohou polície je pomáhať a chrániť, no každý jeden účastník cestnej premávky by mal prispieť svojim zodpovedným správaním. Upozorňujeme všetkých účastníkov cestnej premávky, aby vzhľadom na špecifické podmienky cestnej premávky dôsledne rešpektovali všetky okolnosti, ktoré majú bezprostredný vplyv na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a prispôsobili im svoje správanie.

-Text a foto: TS Prezídium Policajného zboru-

REKLAMA