Connect with us

Aktuality

Hlohovec začal stavať cyklochodník okolo Váhu, Madunice plánujú cyklomost

Published

on

Reklama

Už na konci letných prázdnin budú môcť cyklisti využívať nový chodník v katastri mesta Hlohovec, ktorý sa stane súčasťou Vážskej cyklomagistrály. Obec Madunice získala dotáciu vo výške 3,27 mil. eur, plánuje za ňu postaviť aj cyklomost cez Váh.

Dĺžka nového úseku chodníka pre peších a cyklistov, ktorý vznikne pri Hlohovci, je takmer dva kilometre, šírka 2,5 metra.

Reklama

Stavenisko vo štvrtok 18. júna odovzdali firme, ktorá vyhrala verejné obstarávanie, stavebné práce majú trvať 60 dní.

Projekt podporilo Ministerstva dopravy a výstavby SR dotáciou vo výške viac ako 200 000 eur.

Reklama

Cyklochodník stavajú na ochrannej hrádzi pri rieke Váh, v úseku po koniec katastrálneho územia mesta Hlohovec, pričom sa napojí na existujúci asfaltový povrch hrádze v lokalite pri Peterských jazerách.

„Pri stavebných prácach bude úsek plne uzavretý, preto vás prosíme, aby ste pri vašich cyklopotulkách po hrádzi v tejto jej časti zišli z trasy a, v záujme bezpečnosti, neprechádzali staveniskom,“ uvádza na svojej web stránke hlohovská radnica.

Spoločná cestička pre peších a cyklistov je súčasťou cyklostratégie Trnavského samosprávneho kraja a v širšom kontexte bude súčasťou dopravného nemotoristického prepojenia medzi Červeníkom – Leopoldovom – Hlohovcom a Koplotovcami. Doplní tak základnú komunikačnú os Vážskej cyklomagistrály.

Do septembra 2021 mala vzniknúť podľa pôvodných plánov v katastrálnych územiach obcí Madunice a Koplotovce vyše 5 km dlhá cyklotrasa, ktorej súčasťou bude aj most cez Váh.

Madunice na tento projekt získali 3,27 mil. eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, celkové náklady sú odhadované na 3,44 mil. eur.

„Cieľom projektu je zintenzívniť cyklistický pohyb obyvateľov dotknutých a spádových obcí a miest a vytvárať prepojenia zlepšujúce dostupnosť k občianskej infraštruktúre,“ informuje prostredníctvom svojej web stránky obec Madunice.

Výstavba mala začať v apríli tohto roka, kvôli kontrole výzvy na verejné obstarávanie však niekoľko mesiacov mešká. „Dúfam, že niekedy na jeseň budeme môcť začať. Doba výstavby je 18 mesiacov,“ uviedla pre PNky.sk starostka Maduníc Alena Jelušová.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič Zdroj: hlohovec.sk, madunice.sk

Populárne články