Úvod Aktuality Hlohovčan mal pri sebe 77 dávok marihuany, stíhajú ho na slobode

Hlohovčan mal pri sebe 77 dávok marihuany, stíhajú ho na slobode

REKLAMA
Mlyny

Policajti chytili v Hlohovci muža, ktorý mal pri sebe 77 dávok marihuany. V rukách polície skončil aj muž v obci Pata, ktorý mal v krabičke od cigariet 126 dávok pervitínu.

„Trnavskí policajti zadržali muža, ktorý mal pri sebe 77 dávok marihuany určených na predaj. Policajti pracovali s informáciou, že 32 ročný Hlohovčan chce ponúkať omamné a psychotropné látky po meste Hlohovec. Vo štvrtok 24. januára ho vo večerných hodinách policajti pre podozrenie z trestného činu obmedzili na osobnej slobode a predviedli na policajnú stanicu. Tam mu pri osobnej prehliadke našli v príručnej taške 42 plastových vreciek s tlakovým uzáverom, prázdne vrecúška, malú digitálnu váhu a nálepky. Pri výsluchu sa k činu priznal a zároveň uviedol, že marihuanu si vypestoval sám a krátko pred zadržaním sa pokúsil o jej predaj,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Domoss jun vseo

Podľa predbežných výsledkov prechovával obvinený 77 jednotlivých dávok. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Zároveň spracoval podnet na vydanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Po rozhodnutí súdu je osoba stíhaná na slobode. V zmysle zákona hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

V cele policajného zaistenia skončil vo štvrtok 24. jaunára pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti aj 28 ročný muž z okr. Galanta.  „Na výzvu policajta vydal dobrovoľne v obci Pata cigaretovú krabičku, v ktorej mal vrecko s kryštalickou látkou. Policajti muža zadržali a vrecko zaistili za účelom ďalšieho expertízneho skúmania. To potvrdilo, že muž mal pri sebe minimálne 126 dávok pervitínu“ hovorí M. Linkešová.

Vyšetrovateľ muža obvinil a zároveň podal podnet na jeho väzobné stíhanie. Na základe príkazu súdu ho v nedeľu, 27. 1. eskortovala policajná hliadka do výkonu väzby. Osobe hrozí aj v tomto prípade trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

red/TS KR PZ v Trnave

REKLAMA