Úvod Aktuality Historická Eva si zatiaľ návštevnosť drží

Historická Eva si zatiaľ návštevnosť drží

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Kúpalisko Eva sa zatiaľ drží celkom slušne. Tento rok má dokonca o čosi vyššiu návštevnosť, k čomu prispieva počasie, ako aj úpravy, na ktorých členovia piešťanského Klub vodného póla Kúpele Piešťany odrobili množstvo hodín 안드로이드 아이스크림 샌드위치 다운로드. Pólisti ako nájomcovia kúpaliska napríklad prestavali bývalý malý bazénik na väčší realaxačný, deti dostali nové čľapkadlo a vnútro bazénov vylaminovali Web Square Excel. Úpravou prešli tiež šatne a prezliekárne. Predbežné zhodnotenie doterajšieho priebehu tohtoročnej sezóny na Eve nám poskytol šéf piešťanských pólistov Ľudovít Kubáň ecological nature.

IMG_1079_resize„V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku je návštevnosť na kúpalisku Eva zatiaľ o málo vyššia, čo je možné pripísať väčšiemu počtu slnečných dní v tejto sezóne or go together. Počas posledných horúcich dní návštevnosť kúpaliska neklesla pod 600 osôb denne a v teplé víkendové dni návštevnosť dosahovala okolo tisíc osôb, vrátane detí do 6 rokov,“ uviedol predseda klubu, no zároveň skonštatoval, že na hodnotenie sezóny sa mu zdá byť ešte trochu priskoro 천하무적 영화 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

„Postupne ale učíme kúpania chtivých ľudí, aby Evu zaradili do areálov hodných návštevy, čo sa týka kvality a teploty vody, čistoty či atmosféry na kúpalisku.“ Podľa ohlasov, ktoré majú, je vo všeobecnosti väčšina návštevníkov s kúpaliskom spokojná, k čomu prispeli hlavne úpravy bazénov v predchádzajúcej sezóne 노래 mr 다운로드. „Zaujímavým spestrením pobytu na kúpalisku je v piatok v sobotu a v nedeľu cvičenie Aqua aereobicu, ktoré sa teší záujmu nielen ženskej časti návštevníkov,“ doplnil L 소아온 오디널 스케일 다운로드. Kubáň.

 

IMG_1088_resizeAby sa však návštevníci Evy mohli naozaj cítiť spokojne, je podľa neho potrebné vykonať každý deň kopu práce fifa 15 다운로드. Pred otvorením prevádzky sa areál kúpaliska pravidelne čistí, opravujú sa pokazené lehátka a slnečníky. Večer po ukončení prevádzky nastupujú ďalší ľudia, ktorí čistia vnútorné priestory, šatne a WC Plus token download. Trávnaté plochy sa pravidelne dva krát do týždňa zavlažujú. Všetky spomenuté činnosti vykonáva denne okolo osem pracovníkov a pri čistení bazénov na noc pribudnú ďalší traja 오토캐드 2012 한글판 다운로드. Všetko musia stihnúť ešte pred šiestou hodinou rannou, kedy začínajú prvé tréningy.

IMG_1086_resizeZa jednu z najdôležitejších povinností považuje šéf klubu aj prácu, spojenú s kvalitou vody. „Vodu v 50m bazéne meníme pravidelne dvakrát do týždňa, každý deň používame bazénovú chémiu na čistenie od rias a baktérií. Voda sa tri krát za deň kontroluje a vyhodnocuje. V prípade potreby pridávame dávku priebežne počas prevádzky dávkovacím zariadením a rozvodmi v stenách bazéna sa distribuuje do bazéna.“ Technológiu nainštalovali pri nedávnej rekonštrukcii bazéna. „Voda v kľudovom bazéne a detskom bazéne sa každé ráno po dôkladnom umytí bazéna napúšťa nová a počas prevádzky sa priebežne vymieňa,“ vysvetľuje zákonitosti prevádzky kúpaliska zástupca klubu.

IMG_1089_resizeKúpalisko Eva otvárali pólisti v tomto roku 27. mája. Teplota  vody sa pohybuje okolo 27 °C, v relaxačnom bazéne až 34-38 °C. V areáli sa nachádza aj trávnatá plocha pre volejbal a kriket, dva antukové tenisové dvorce a ihrisko na plážový  volejbal. Kapacita kúpaliska dosahuje 1500 osôb, prevádzka je v súčasnosti iba letná. Bazény sú do konca augusta otvorené od 10 –tej do 19-tej hodiny, v septembri začínajú od 11-tej a končia o šiestej večer. Sezóna na Eve mala byť trvať konca septembra.

Po jej ukončení čaká na pólistov znovu ďalšia kopa práce, aby kúpalisko pripravili na prezimovanie. No ak pólisti vydržia v nastúpenom tempe, možno sa v budúcich rokoch dočkáme i ďalších úprav staručkého kúpaliska.

A. Drahovská, www.kupaliskoeva.sk, foto: L. Turňa

REKLAMA