Úvod Aktuality Hasiči budú hliadkovať v lesoch, hrozia požiare

Hasiči budú hliadkovať v lesoch, hrozia požiare

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Kvôli pretrvávajúcemu suchu hasiči zaznamenali nárast požiarov v prírodnom prostredí. Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) preto avizuje zvýšenie hliadkovej činnosti 스위시 맥스 다운로드. Opekať alebo za iným účelom zakladať oheň na lesných pozemkoch je prísne zakázané. Hrozí za to pokuta.

Hasiči sa v týchto dňoch zameriavajú na miesta s najväčším rizikom vzniku požiarov lg 드라이버 다운로드. „Určení príslušníci vykonávajú monitoring v rámci okresu, určujú si presnú trasu a najviac ohrozené stanoviská. V prípade potreby sú schopní okamžite zasiahnuť, uhasiť požiar a udalosť riešiť pokutou alebo slovným napomenutím,“ informovalo dnes Prezídium HaZZ kirby games.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je zakázané opekať, grilovať alebo zakladať oheň na lesných pozemkoch a ich ochrannom pásme 50 metrov, a to aj na vyhradených miestach web square. Nie je dovolené ani fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety. Prísny zákaz platí pre vypaľovanie porastov, kríkov a stromov.

„Príslušníci HaZZ sa zameriavajú najmä na miesta s najväčším rizikom vzniku takejto udalosti, pričom v prípade porušenia zákona môžu na mieste udeliť blokovú pokutu do výšky 100 eur minions subtitles. V priestupkovom konaní sa jej výška môže vyšplhať až na 331 eur, v prípade právnickej osoby alebo fyzickej osoby podnikateľa až na 16 596 eur,“ oznámilo Prezídium HaZZ.

V poslednom období museli hasiči likvidovať na Slovensku viacero lesných požiarov. Jeden z nich na Veľkonočný pondelok aj v Hôrčanskej doline v Považskom Inovci medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom. Na likvidácii požiaru sa podieľalo takmer 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, trvalo im to osem hodín. V noci z piatku 17. apríla na sobotu horelo aj na Havrane. Tento požiar sa podarilo hasičom zlikvidovať pomerne rýchlo.

Zdroj: Prezídium HaZZ

REKLAMA