Connect with us

Aktuality

Grape zhodnotili riaditelia festivalu kladne

Published

on

Reklama

Verejná tlačová konferencia festivalu Grape 2015 sa konala v sobotu 15. augusta krátko po 17:00 v príjemnom prostredí stanu O2 Svet. Riaditelia Juraj Podmanický a Ján Trstenský na nej vyslovili túžbu zachovať festival v jeho súčasnej podobe. Interpreti dorazili do areálu všetci, ale kvôli vyčíňaniu počasia nakoniec nemohli viacerí z nich vystúpiť.

IMG_2393_resize

Reklama

IMG_2428_resize

„Ako asi všetci viete festival Grape 2015 sa vypredal z čoho sme veľmi radi. Keď sa pozriete okolo seba tak sa mi zdá, že táto kapacita je to čo by sme chceli zachovať. Určite ju nechceme zvyšovať ani znižovať a záleží hlavne na tom aký bude ďalší ročník. Takto veľký by podľa nás festival mal zostať, toto je naša predstava ako by to malo vyzerať,“ povedal líder kapely Billy Barman Juraj Podmanický.

Reklama

IMG_2424_resize

„Mali sme veľa otázok, že prečo areál nezväčšíme, respektíve nenavýšime kapacitu. My sme areál zväčšili, s hlavným stageom sme sa posunuli o dva heliporty ďalej. Bola to zmena, ktorú beriem ako pozitívnu, lebo sa nám vytvorila nová zóna a nové pódium. Trošku sme sa teda zväčšili, ale kapacita je asi taký strop, ktorý by sme chceli zachovať,“ zhodnotil dojmy z festivalu Ján Trstenský.

IMG_2466_resize

Uplynulý priebeh bol podľa riaditeľov dobrý, veľmi pozitívne mali ohlasy na pódium Tržnica alebo Tančiareň, kde vystupovali rôzny umelci a bolo tam voľne prístupné piano. Ľudia tu tancovali v pároch, čo nie je úplne bežným zvykom na festivaloch. Organizátori predstavili svoj plán vytvoriť počas posledných koncertov dlhého tanečného hada, ktorý by išiel medzi jednotlivými pódiami a postupne narastal až k Suzuki stagu. Tam bolo naplánované v rámci vystúpenia Dj Yanka Krala ukončenie Grapu 2015. Na koniec tlačovky sa s Jurajom Podmanickým a Jánom Trstenským odfotil ešte jeden z fanúšikov.

IMG_2447_resize-lt-

Populárne články