Connect with us

Aktuality

Aktualizované: Google spustil Street View. Prejdite sa po Piešťanoch

Published

on

Reklama

Panoramatické zábery tisícov kilometrov slovenských ciest vrátane všetkých autom dostupných ulíc Piešťan sú od dnešnej noci na internete. Pomocou populárnej služby Street View sa prejdete nie len po Piešťanoch a okolitých obciach, ale prakticky po celom Slovensku.

[singlepic id=36897 w=560 h=350 float=center]

Reklama

Špeciálne upravené autá nasnímali aj diaľnice a najzapadlejšie dedinky. V Piešťanoch však chýba pešia zóna aj Kúpeľný ostrov. Zdá sa, že Google autá poctivo dodržiavali dopravné predpisy.

Naše mesto mapovali v prvej polovici júla, počas jasných slnečných dní. Ostatný čas zabralo spracovanie podkladov – rozmazávanie tvárí a poznávacích značiek vozidiel.

Reklama

Pôvodne mala spoločnosť Google v pláne nasnímať iba 19 vybraných slovenských miest. Piešťany medzi nimi neboli. Neskôr pribudli aj ďalšie mestá a špeciálne upravené autá neobišli ani malé obce.

Zväčšiť mapu

Aktualizované 31. 10. 2012 o 17.30 h: Podľa tlačovej správy uverejnenej pri príležitosti spustenia služby Street View sa Google stretol s veľkým záujmom o podporou samospráv. Aj preto neskôr rozšíril počet nasnímaných miest a obcí. O zaradenie Piešťan medzi ne žiadal poslanec Michal Hynek (Smer-SD).ň

Špeciálne Špeciálne Street View autá nakoniec najazdili po Slovensku 40-tiscí kilometrov. Sme iba 15. euróskou krajinou, v ktorej bolo nasnímané takmer celé územie. Služba Street View podľa jej tvorcov podporuje rozvoj cestovného ruchu.

„Práve online technológie, ktoré umožňujú prístup k rôznym informáciám a pomáhajú prekonať bežné bariéry, sú skvelým akcelerátorom cestovného ruchu. Pre používateľov zasa predstavujú veľmi užitočnú službu, ktorá im dokáže uľahčiť život,“ povedal Rasťo Kulich, country manažér slovenského Googlu.

Podľa štatistiky Consumer CommerceBarometer hľadá 88% návštevníkov Slovenska pred svojou cestou informácie online. Až 50% turistov sa pritom spolieha iba na internet. Len 3% návštevníkov sa spoliehajú len na klasické offline zdroje.

Firmy pôsobiace v cestovnom ruchu môžu využívať Street View API bezplatne. Stačí službu zakomponovať do svojej online prezentácie. Street View im pomôže ponúkať tipy na zaujímavé výlety a informovať, ako sa k nim najľahšie dostať.

REKLAMA

Text: Martin Palkovič/tlačová správa Foto: Google Street View

Populárne články