Connect with us

Aktuality

Členku indickej vlády očarilo mesto, kam chodili maharaždovia

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťany navštívila štátna tajomníčka ministerstva zahraničných vecí Indie, príbuzná prvého maharadžu, ktorý k nám v medzivojnovom období zavítal. Odštartoval tým slávnu éru pobytov indických kniežat v kúpeľoch.

[singlepic id=36904 w=520 h=340 float=center]

 

Členka indickej vlády sem prišla na vlastnú žiadosť po pracovných rokovaniach v Bratislave. Piešťany poznala z rozprávania príbuzných.

Reklama

„Toto mesto svojho času navštívil starý otec môjho manžela a preto som sem aj ja vždy chcela prísť. Teraz už rozumiem, prečo vtedy do Piešťan zavítal. Je to nádherné miesto,“ povedala Preneet Khar po prehliadke kúpeľov.

Dodala, že odchádza s peknými spomienkami a dúfa, že bude mať príležitosť stráviť tu aj dovolenku.

V Bratislave absolvovala stretnutie s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom. Témou ich rozhovorov boli ekonomické vzťahy Indie a Slovenska. „Hovorili sme s ním o rozvoji turizmu, automobilovom priemysle aj návšteve vášho premiéra v Indii, ktorá by sa mala uskutočniť začiatkom budúceho roka,“ vysvetlila štátna tajomníčka a vyjadrila nádej, že súčasťou tejto delegácie bude aj primátor Remo Cicutto, ktorý ju v Thermia Palace privítal.

REKLAMA

So zástupcom Slovenských liečebných kúpeľov Jozefom Provázkom rokovali o výmenných pobytoch indických špecialistov na ajurvédu. Podľa jeho slov by ich prítomnosť bola určite prínosom pre kúpele.

„Nepochybujem, že príchod štátnej tajomníčky, jej začiatkom novej éry piešťansko-indických vzťahov,“ povedala Anna Galovičová zo Spoločnosti slovensko-indického priateľstva.

Prvý maharadža Bhupinder Singh z Patialy strávil v Piešťanoch niekoľko dní v koncom decembra 1930. Podľa Andraja Bolerázskeho, autora knihy Maharadžovia v Piešťanoch prišiel na základe odporúčania grófa Henricha Aponiho.

[nggallery id=2002]

Text a foto: Martin Palkovič

 

Populárne články