Connect with us

Aktuality

Google autá mieria aj do Piešťan, Kúpeľný ostrov je už nasnímaný

Published

on

Reklama

V nasledujúcich dňoch opäť začnú po slovenských cestách jazdiť špeciálne Street View autá, ktoré budú aktualizovať snímky Street View na Mapách Google ako aj fotografovať ďalšie významné lokality, ktoré ešte doteraz neboli nasnímané. Street View autá navštívia niekoľko desiatok slovenských miest vrátane Piešťan.

Street View auto_foto_Google

Reklama

REKLAMA

heaven rest

Reklama

Pre používateľov Máp Google, rovnako ako pre majiteľov firiem a ostatných, ktorí službu využívajú, je dôležité, aby boli snímky v službe Street View aktuálne. Okrem verejne dostupných ciest by Google rád zachytil aj miesta záujmu na základe žiadostí miestnych inštitúcií, s využitím Street View batohu, tzv. Trekkera.

Pre Piešťany bola služba spustená v októbri 2012, neboli v nej však zahrnuté tie najkrajšie časti nášho mesta, ako napríklad Kúpeľný ostrov. Podľa informácií zo spoločnosti Google bola jeho časť nasnímaná vlani a v služe je dostupná od februára tohto roka. Vďaka tomu sa môžu virtuálni turisti prejsť už aj po Kolonádovom moste.

„Slovenskí používatelia môžu dnes vďaka Street View virtuálne navštíviť množstvo destinácií, vrátane kultúrne a historicky významných lokalít, či turisticky zaujímavých miest a prírodných krás, ako sú napríklad aj unikátne slovenské jaskyne,“ hovorí Jarda Bengl, produktový manažér Googlu a dodáva: „Keďže infraštruktúra sa neustále vyvíja, veríme, že vďaka aktualizácii Street View snímok umožníme používateľom a návštevníkom Slovenska ešte lepšiu orientáciu a poskytneme im inšpiráciu pri výletoch a dovolenkách.“

Street View je populárna služba na Mapách Google, ktorá je v súčasnej dobe k dispozícii vo viac ako 55 krajinách sveta. Používateľom umožňuje objavovať svet vďaka panoramatickým záberom ulíc rôznych miest a krajín po celom svete. Street View je dostupné aj v rámci služby Google Earth a tiež je súčasťou mobilnej aplikácie Mapy Google.

Text: Tlačová správa/red Ilustr. foto: Google

Populárne články