Úvod Aktuality Festival letectva trval napokon len jeden deň. Nedeľný program organizátori...

Festival letectva trval napokon len jeden deň. Nedeľný program organizátori zrušili

REKLAMA

Predpoveď počasia strašila organizátorov Festivalu letectva už pred samotným podujatím. Studený vzduch, ktorý mal doraziť nad Slovensko, mal spôsobiť výrazné ochladenie a priniesť zrážky 저벅가 다운로드. Sobota však napokon z pohľadu počasia dopadla výrazne lepšie ako sa očakávalo. Tí, ktorí si nechali návštevu na nedeľu však mali smolu. Nedeľný program organizátori ráno zrušili 혜화동 다운로드.

Prinútila ich k tomu nízka oblačnosť, dážď a nárazový vietor 지하철 앱 다운로드. Kým v sobotu sa počasie pesimistických predpovedí nedržalo, v nedeľu ráno sa už očakávania meteorológov naplnili. Vzhľadom na to, že vývoj počasia nedával nádej na zlepšenie, organizátori sa rozhodli úplne zrušiť druhý deň festivalu full Pinterest image.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
Knebl
PN Taxi

Bezpečnosť pilotov a návštevníkov je prvoradá

„Práve zasadal krízový štáb Festivalu letectva. Na letisku intenzívne prší a fúka silný vietor Obit. Podľa meteorológa sú poveternostné podmienky na hranici možnosti lietania. Do poslednej chvíle sme verili, že počasie bude lepšie tak, ako včera Subtitles in Spanish. Kvôli bezpečnosti divákov sme museli spraviť rázne rozhodnutie. Dnešný letecký deň je ZRUŠENÝ. Ak ste si kúpili vstupné na nedeľu, bude možnosť vstupenky vrátiť, alebo ich použiť na nedeľu SIAF 2019,“ informovali organizátori na sociálnych sieťach Skelelton Key. Podľa letového riaditeľa podujatia Ivana Chvojku je prvoradá bezpečnosť letcov a divákov. „Dnes, bohužiaľ, zlá predpoveď vyšla. Neočakávame, že by v tomto počasí vôbec niekto prišiel Happy meed mr. Ale v prvom rade letecký deň rušíme kvôli bezpečnosti.“

Letecký meteorológ Martin Housa vysvetľuje: „Nárazový vietor dosahuje rýchlosť až 15 až 20 m/s 최신가요 2019 11월 다운로드. Piloti by nemohli ani plnohodnotne predvádzať svoje ukážky a takýto vietor a turbulencia môže byť pre ľahšie lietadlá aj nebezpečný. Oblačnosť je veľmi nízka, niektoré kopce v okolí letiska majú zakryté vrcholy.”

Sobota napriek chladnejšiemu počasiu dopadla na výbornú 윈도우7 pro 32비트 다운로드. Ohlasy návštevníkov bol pozitívne. Podujatie bolo dôstojnou spomienkou na Milana Rastislava Štefánika, významnú osobnosť slovenských dejín. Organizátori odhadli, že prvý deň podujatie navštívilo približne 20.000 ľudí. Fotoreportáž z podujatia si môžete pozrieť tu.

Diváci, ktorí si kúpili lístky na nedeľňajší program, skrátka neprídu. „Tieto vstupenky budú môcť diváci použiť na nedeľňajší program počas medzinárodných leteckých dni SIAF 2019, ktoré uskutočnia 3. a 4. augusta 2019 na letisku Sliač. Alebo, ak nemôžu v tom čase prísť, peniaze za vstupenku im budú vrátené,“ informovali organizátori.

Všetky potrebné informácie je možné nájsť na webstránkach www.festivalletectva.sk, fanúšikovskej stránke Festival letectva Piešťany na Facebooku a na instagramovom profile @festivalletectva.

TS/red

REKLAMA