Connect with us

Aktuality

V Elektrárni bude servisné stredisko bicyklov

Published

on

Reklama

Elektrárňa Piešťany pripravuje na prelome apríla a mája novinku vo svojej činnosti. K aktivitám centra tvorivej energie a umenia pribudne aj ďalšia podpora ekologicky uvedomelého života. V spolupráci s neziskovou organizáciou Inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj vznikne servisné stredisko bicyklov.

17192389_1445417575481350_2093690316560810137_o[1]

V stredu 8. marca sa na pôde Elektrárne uskutočnilo výberové konanie na miesto mechanika − opravára pre toto servisné stredisko bicyklov. Fungovať by malo začať na konci apríla.

Reklama

Aktivity Elektrárni momentálne zastrešuje OZ Komunitné centrum Nitra. To vlani uspelo v súťaži Nadácie ZSE o strategického partnera, ktorý má dlhodobo organizovať v Elektrárni Piešťany vlastné vzdelávacie a rozvojové aktivity. V rámci partnerstva poskytuje Nadácia ZSE bezodplatne priestor Elektrárne, vrátane existujúceho vybavenia a nákladov na energie. Inštitucionálna podpora pre partnera na rozvoj vzdelávacích aktivít bude v prvom roku vo forme grantu v maximálnej výške 90 000 eur z Nadácie ZSE.

Ambíciou Komunitného centra Nitra je v priebehu troch rokov vytvoriť z Elektrárne Piešťany centrum pre zážitkové vzdelávanie v oblasti vedy, techniky a umenia. Študenti základných, stredných škôl a návštevníci spoznajú významných Slovenských vedcov a ich vynálezy. Prostredníctvom interaktívnych inštalácií a expozícií sa zábavnou formou dozvedia viac o fungovaní elektrickej, magnetickej, slnečnej a vodnej energii. Energiu kreatívnych ľudí a umelcov im chcú predstaviť prostredníctvom diskusií, výstav, koncertov a menej tradičných foriem divadelného umenia.

Reklama

-red- Foto: FB Elektrárňa Piešťany

Populárne články