Connect with us

Aktuality

Elektrárňa opäť zabodovala – získala dve prestížne ocenenia

Published

on

Reklama

Projekt Elektrárne Piešťany mal vo štvrtok 20. novembra svoj veľký deň. Bodoval totiž v dvoch významných súťažiach. Na  súťaži Stavba roka 2014 získala Elektrárňa Piešťany druhú priečku v hodnotení Cena verejnosti. V súťaži Kultúrna pamiatka roka 2013 bola medzi štyrmi ocenenými, ktorí získali titul bez udelenia poradia. 

elektraran stavba roka

Reklama

Architekti Michal Ganobjak a Vladimír Hain so zástupcom Elektrárne Piešťany Jánom Orlovským

Cena verejnosti 2014 na súťaži Stavba roka 2014 bola udelená na základe počtu hlasov verejnosti, ktorá ich odovzdala v internetovom hlasovaní na portáli www.zoznam.sk. Elektrárňa Piešťany získala celkový počet hlasov 6 381, čo ju zaradilo na druhá miesto, pred novostavbu Kulturparku Košice a za Hotel The Grand Vigľaš v zámku Vigľaš. Organizátorom prestížnej prezentačnej súťaže realizovaných stavieb na Slovensku,  celoštátnej verejnej súťaže STAVBA ROKA a jedným z jej vyhlasovateľov je od roku 1995  Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva–ABF Slovakia.

Reklama

elektrarna

REKLAMA

Laser_banner

V súťaži Kultúrna pamiatka roka 2013 Fénix získala tento titul v kategórii obnova a reštaurovanie národnej kultúrnej pamiatky.  Štyri tituly Kultúrna pamiatka roka na základe rozhodnutia odbornej poroty udelil minister kultúry tento štvrtok bez uvedenia poradia. Ocenenými sú Rehoľa Piaristov na Slovensku za komplexné reštaurovanie interiéru kostola sv. Františka Xaverského v Trenčíne, Mesto Kremnica za obnovu a reštaurovanie verejných priestorov 1. nadzemného podlažia Radnice v Kremnici, Martin Andrejčák s manželkou Alenou za obnovu interiéru a reštaurovanie reprezentačnej miestnosti kaštieľa v Ploskom a Západoslovenská energetika, a. s. za komplexnú obnovu industriálnej pamiatky „Elektrárňa Piešťany“. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo kultúry SR,  partnermi sú Slovenský plynárenský priemysel. a Nadácia SPP.

elektrarna

Autormi projektu Elektrárňa Piešťany sú architekti Vladimír Hajn a Michal Ganobjak. Rekonštrukciu Elektrárne navrhli ešte ako študenti a ich vízia oslovili energetikov natoľko, že ju vybrali spomedzi iných a spoločne aj zrealizovali. Elektrárňa bola slávnostne otvorená verejnosti v septembri tohto roku a slúži ako vzdelávacie a kultúrne centrum.

[youtube]http://youtu.be/zUh8PoOoauk[/youtube]

(red, Zdroj: www.reality.sk, www.stavbaroka.sk, www.mksr.sk)

Prečítajte si aj: Elektrárňa oživuje ducha Nikolu Teslu

 

Populárne články