Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách

Published

on

Reklama

Aj Vám sa zdá, že čas v poslednej dobe akosi letí, akoby ho poháňal nejaký splašený pohonič? My ho však potrebujeme stále sledovať, aj preto, aby sme Vám každý deň priniesli čerstvé správy. Kvôli tomu sa ale informácie a články na našej stránke rýchlo striedajú. Aby ste boli „v obraze“ aj Vy, naši čitatelia, rozhodli sme sa skúšobne zaviesť novú rubriku, ktorá býva v tlačených médiách obľúbená – editorial. Chceme Vám v ňom v skratke pripomenúť najdôležitejšie udalosti tohto týždňa, ale aj upozorniť na niektoré články, ktoré ste si možno v záplave ďalších informácií nevšimli. A keďže správy by mali byť objektívne a neodrážať názory redaktorov (hoci aj nás občas riadne svrbí jazyk, či prsty na klávesnici), využijeme tento formát aj na príležitostné komentáre.

mestsky-urad-PN[1]Tak sa teda pohodlne posaďte, prípadne si uvarte alebo objednajte kávu a v pokoji si prezrite to najzaujímavejšie, čo sa v Piešťanoch v tomto týždni udialo. V pondelok sme Vás napríklad informovali o tom, že Radnica hľadá nového šéfa finančných služieb, ale pozreli sme sa aj na stav detských ihrísk v článku Detské ihriská dožívajú, čo s nimi? Nášho kolegu očarila krása zahmleného parku a jeho fotografie určite oslovia aj Vás: Park má svoje čaro v každom čase. Pozornosť sme venovali tiež víťazstvu moravianskych kajakárov v grantovom programe Nadácie SPP, vďaka ktorej budú môcť vybudovať špeciálne mólo pre handicapované deti, viac v príspevku: ŠK Kajak sa umiestnil na prvom mieste, tentoraz pomôže deťom. O skvelom umiestnení Terezy Beitlovej sme zasa písali v článku Piešťanka zvládla Spartan Race v Amerike.

Reklama

Už v utorok sme priniesli prvú závažnú informáciu z tlačovej správy o narušení statiky budovy vedľa Auparku: Centroom má problémy so statikou, skončí ako Apollo? A zdá sa, že naša predpoveď sa splnila, pretože budova už je dnes prakticky prázdna. (Čo s ňou bude ďalej, však zatiaľ nikto nevie povedať.) Pozvali sme Vás aj na čerstvo otvorenú Predaukčnú výstavu: Do benefičnej aukcie venovali umelci okolo 50 diel či na burzu práce a informácií, ktorá sa bude konať 22. októbra: Burza vám pomôže získať prácu. Venovali sme tiež možnosti, že Pred letisko chcú vrátiť lietadlo.

 

Reklama

IMG_7817Hlavnou témou bol aj v stredu stav ohrozenej budovy: Obyvatelia sa z CENTROOMu musia vysťahovať už dnes, budove hrozí zrútenie, ale informovali sme Vás aj o nehode na diaľnici: Na D1 sa včera zrazili dve nákladné autá, či ukradnutom Seate – Majiteľ hľadá svoje auto. Zaujali nás aj výsledky našich šikovných dievčat Basketbal: Čajky nedali nováčikovi z Popradu šancu a mužov – Vodné pólo: Anti Kajlich Cup na Eva ovládli Maďari, Piešťanci boli druhí, ale priniesli sme aj prvý z tradičných receptov – Recept: Držová polievka podľa chlapcov na panvici.

_MG_0278_wPočas štvrtku sme si pripomenuli, čo sa deje na mestskom úrade: Vedenie mesta a poslanci vidia personálne zmeny na radnici odlišne a vyjadrili aj názor obyvateľov: Mesto zbiera nápady na projekty, dotazník je ale komplikovaný. Zaujal nás tiež tréning futbalovej reprezentácie Cypru – Futbal: Mladí Cyperčania využili pohostinnosť Piešťan, ale tiež prezentácia ostravského regiónu, kde využili historické industriálne dedičstvo na vybudovanie výletnej lokality Zo starých baní najatraktívnejšie miesto regiónu.

piatkových správ dávame do Vašej pozornosti, že Aupark nie ohrozený, prístup na parkovisko riešia. Ďalšie články ešte nájdete na našej hlavnej stránke, a z nich určite odporúčame pozrieť si fotogalériu zo sobotňajšieho rozzžiareného mesta: Piešťany rozžiarila Noc svetiel, ako aj ostatné čerstvé správy z regiónu.

_MG_1007_wV tomto editoriáli sme, samozrejme, spomenuli len časť zo všetkých článkov, ktoré sme tento týždeň zverejnili. Informácie Vám budeme aj naďalej zdarma každý deň, ale aj náš tím, ktorý tvoria redaktori Lukáš Turňa, Adriana Drahovská a vydavateľ Tomáš Hudcovič, musí z niečoho žiť, preto ak sa Vám naša stránka páči, navštívte nás aj na Facebooku, (kde sa naša rodina práve dnes rozrástla už na 7000 členov, huráá) lajkujte, prispievajte…A, samozrejme, môžete si objednať tiež naše služby, ktorými sú najmä reklama (bannery na stránke), PR články – uverejnenie, napísanie ale aj príležitostné fotografovanie. Cenník zasielame na požiadanie, kontakt nájdete tu.

Ďakujeme za Vašu priazeň a aj v mene kolegov Vám praje pekný zvyšok nedele

Adriana Drahovská

Ilustračné foto: archív PNky

Populárne články