Úvod Aktuality Editorial: Týždeň na PNkách (42)

Editorial: Týždeň na PNkách (42)

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Už v závere minulej nedele sme rovnými nohami vhupli do chladnej jesene a zatiahnutá obloha nás sprevádzala po celý týždeň. Náš portál vám ale opäť prinášal množstvo nových informácií, a niekedy aj trochu osvetlenia do mierne „zahmlenej“ reality. Niektoré témy ste si možno nevšimli, alebo nemali čas poriadne prečítať, preto vám ich pripomenieme v našom retrospektívnom editoriali.

received_1047365445315377Začiatkom týždňa stále rezonoval Piešťanmi problém rozpadajúcej sa budovy vedľa Auparku, nové informácie sme priniesli v článku Centroom už je bez ľudí, úrad kontroluje dokumenty a reakcie ľudí na túto situáciu v ankete Ako vnímate situáciu ohľadom budovy Centroomu your voice to show? – spýtali sme sa v ankete. Tému riešil krízový štáb opäť v sobotu, pretože sa zistilo, že Problém Centroom je väčší ako sa predpokladalo.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Situácia na radnici však tiež stále nie je doriešená, preto sme sa jej venovali v článku Bývalá ekonómka úradu reaguje na list primátora: Prišla o rozpočtára a zablokovali jej počítač, ďalej sme informovali, že Rating mesta klesol z A- na BBB+ wifi 업로드 다운로드. V príspevku Blog Tomáša Hudcoviča: Vyslovenie nedôvery snáď povedie k sebareflexii, vysvetľuje poslanec a šéf Klubu Spoločne pre Piešťany prečo mestské zastupiteľstvo na poslednom rokovaní vyslovilo nedôveru vedeniu mesta. Blog vyvolal veľkú diskusiu, ktorú nájdete pod článkom.

 

IMG_1829_resizeĎalšie veľkú diskusiu, tentoraz ale na našej FB stránke vyvolal príspevok Lukáša Turňu o problémoch s plynulosťou dopravy na aktuálne vybudovanej križovatke: Obyvatelia sa obávajú kolón pri novom Lídli redhat linux. Hoci kompetentní sa vyjadrili, že žiadne problémy tu nevidia, reakcie obyvateľov tvrdia niečo iné, preto sme sa rozhodli, venovať sa tejto téme aj naďalej a požiadať úrady o odpovede na vaše vyjadrenia. Uvidíme, čo sa dozvieme, sledujte nás aj naďalej. Informovali sme vás aj o akcii Počas Dňa bielej palice preveria aj vodičov u nás, pri ktorej na prechode pre chodcov na Hlbokej ulici V Piešťanoch nezastavilo nevidiacim 21 vodičov g마켓 다운로드. Či je to málo alebo veľa z počtu 266, necháme na vaše zváženie. V Aktualitách sme sa venovali aj dôležitej téme o budúcnosti piešťanského letiska, ktorá je stále neistá. Navyše, keď ešte aj Bývalí nominanti vlády v orgánoch letiska chcú vymáhať svoje odmeny previous version of Android Studio. Pri písaní tohto článku sa nám v redakcii vynárali ďalšie otázky – napríklad, či je cesta pôžičiek pri financovaní prevádzky naozaj riešením alebo prečo si členovia orgánov neznížili odmeny, keď bolo letisko dlhodobo v červených číslach? Preto sa týmto úvahám ešte budeme venovať.

utulok_17Rubriky Koktail a Kultúra boli aj minulý týždeň opäť naplnené najmä pozvánkami a informáciami o zaujímavých podujatiach či projektoch Doosan Bears Supporter Download. Ak ste sa ich aj nezúčastnili, môžu pre vás slúžiť ako inšpirácia, ako príspevky: Dyne rozžiarili Dina alebo Vrbovský parlament mladých vypustí do sveta šťastie. Z tých, ktoré sa ešte len budú konať alebo si vyžadujú pozornosť spomenieme napríklad, že Úsmev pozýva na jesennú Burzu oblečenia, Útulok privíta každú formu pomoci a Šarkany sa presúvajú na budúcu nedeľu Russian Fishing 4.

slniecko-12Kultúrnych podujatí sa aj túto jeseň v Piešťanoch „urodilo“ neúrekom, a tak si nenechajte ujsť napríklad koncert pre dievčatko, ktoré túži urobiť svoj prvý krok z vozíka, ktoré podporí viacero známych spevákov a súborov: Pre Rebeccu zahrajú Celeste, Tomeček, Mirgová, Slniečko či Žito. Vystúpenie ďalších osobností od našich susedov ponúka Dom umenia: Ondřej Brzobohatý s debutovým turné aj v Piešťanoch Eureka download. v pozvánke „Majster“ Polívka opäť ukáže svoj formát v Pro dámu na balkoně nájdete aj krátku videoukážku. Nezávislej scéne ponúka alternatívu o.z. Kvas: Geišberg a Hudák sa na ceste za slobodou zastavia v Žiwelli a tvorivé duše majú šancu ešte dnes: Do Fotokursalonu sa môžete prihlásiť ešte do konca týždňa 삼성 올 쉐어 pc 다운로드. Netradičný pohľad na klasiku a zároveň vyjadrenie pocty legende, vďaka ktorej sa vlastne začali písať slovenské dejiny, pripravila knižnica v projekte k roku Ľudovíta Štúra: Ludevíta predstavia mladými očami: grafikov, divadelníkov aj hudobníkov.

_MG_1416_wŠportovci z Piešťan a okolia nás opäť zaplavili informáciami o svojich úspechoch, z ktorých sa všetci naozaj tešíme a želáme si, aby sa im stále tak skvele darilo ako napríklad našim bežcom: Bežci si dali neskoré rande s našim mestom,  atlétom veteránom: Atletika: Piešťanci priniesli z Európskych hier osem medailí, skvelým Čajkám, ktoré majú za sebou dve víťazstvá z dvoch zápasov v priebehu pár dní Basketbal: Čajky uštedrili Slovanu stovku a Basketbal: Čajky porazili Pumy 윈도우10 엣지 다운로드. Po výhru si išli do Cífera aj hádzanári: Hádzaná: Piešťanci boli v Cíferi aktívnejší a úvodné buly majú za sebou už aj Pávy, ktorých prišiel povzbudiť majster sveta: Martin Haring: Základ je tréning a vytvorenie partie, ktorá bude nezdolateľná.

Ostatné aktuálne články stále nájdete na našom portáli. Zdieľajte, lajkujte a buďte s nami aj dnes, pretože už zajtra prinesieme nové správy…

Za kolektív redakcie PNKy Vám príjemnú nedeľu praje

Adriana Drahovská

foto: www.piestany.sk, L. Turňa, T. Hudcovič, archív

REKLAMA