Connect with us

Aktuality

Dve čelné zrážky za 12 hodín. Zranilo sa pri nich šesť ľudí

Published

on

Reklama
Reklama

Uplynulé dni sa niesli v znamení viacerých vážnych dopravných nehôd. Dve v Maduniciach a v Považanoch skončili tragicky. Ďalšie v okresoch Trnava a Galanta skončili našťastie bez strát na životoch a policajti vyšetrujú ich okolnosti.
V sobotu, krátko po obede, sa na ceste I. triedy neďaleko obce Gáň čelne zrazili dve osobné autá. 33 ročný vodič na aute Škoda Fabia, pravdepodobne nedal, pri odbočovaní z hlavnej cesty, prednosť oproti idúcej Škode Felícia. Jej 31 ročný vodič už zrážke nedokázal zabrániť. Podľa prvotných informácií o zranených osobách bol na miesto privolaný aj záchranársky vrtuľník. V oboch autách sa viezlo dohromady 8 osôb, z ktorých 3 utrpeli rôzne zranenia. Podľa informácií z miesta nehody by nemalo ísť o ťažké zranenia. Vrtuľník teda našťastie, nakoniec odletel naprázdno. Prítomnosť alkoholu u vodičov policajti nepotvrdili.

Pri Trnave sa zranili 3 ľudia

Horšie dopadli dvaja vodiči v nedeľu, na juhovýchodnom obchvate mesta Trnava. „Pár minút po polnoci, mal 23 ročný vodič na Audi A4 predchádzať pred ním idúce auto. Manéver mu nevyšiel a vošiel priamo do jazdnej dráhy autu VW Passat, ktoré šoféroval 38 ročný muž. Čelný náraz bol taký silný, že zničené autá skončili mimo vozovku. Obaja vodiči museli byť s početnými zraneniami prevezení do nemocnice. V aute VW Passat sa okrem vodiča viezli aj mladá žena a 14 ročné dievča. Pri nehode mala žena utrpieť ľahšie poranenia, dieťa vyviazlo bez zranení. Vodičom bola na zistenie prítomnosti alkoholu, odobratá krv,“ informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.
Polícia upozorňuje vodičov, aby riadne sledovali situáciu na ceste a vedeniu vozidla venovali svoju plnú pozornosť. „Predchádzajte len v prípade, ak ste sa dostatočne presvedčili, že je to bezpečné. Nezabúdajte, že so zmenou ročného obdobia prišlo aj zhoršenie poveternostných podmienok a s ním súvisiaca nepriaznivejšia situácia na cestách. Manévre, ktoré ste v letnej sezóne zvládli, sa na mokrej alebo zľadovatenej ceste podariť nemusia. Prispôsobte svoju jazdu stavu a povrchu vozovky a zbytočne neriskujte,“ vyzýva Z. Antalová
red/TS KR PZ Trnava Foto: KR PZ Trnava

Populárne články