Úvod Aktuality Dostane letisko vyššiu podporu od štátu?

Dostane letisko vyššiu podporu od štátu?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Ministerstvo dopravy by podľa návrhu rozpočtu na rok 2019 malo dostať na podporu letísk 5 miliónov eur. Doteraz býval na tento účel rozpočtovaný milión 풍욕 방법 다운로드. V realite však letiská dostávali v súčte ďaleko vyššie podpory vďaka presunom prostriedkov v kapitolách počas roka. Plánovaných 5 miliónov je stále menej ako dostali letiská v roku 2017, keď im štát poskytol 6,75 milióna eur.  V návrhu rozpočtu tak ide len o to, že sa na papier dostalo to, čo bolo už v realite 56 com 동영상. Či ministerstvo nájde aj ďalšie zdroje, ktoré by znamenali skutočný nárast prostriedkov smerovaných do podpory letísk, nateraz nie je jasné i keď mediálne sa prezentuje zvýšená podpora letísk na budúci rok North American server download.

Prenesenie reality na papier priznáva aj ministerstvo, hoci nie každému to musí byť jasné a  vyjadrenia pôsobia tak, že letiská dostanú viac peňazí 너의 모든 것 다운로드. Portál hnonline.sk vo svojom článku uvádza: „Ministerstvo dopravy zväčšenie balíka víta a tvrdí, že zvýšené výdavky si naše letiská vyžadujú dlhodobo https 엑셀 다운로드. Nikdy sa však tieto peniaze nedostali oficiálne „na papier“. „Pri určení sumy sa vychádzalo najmä z doteraz poskytnutých dotácií, z požiadaviek letiskových spoločností a bola zohľadnená aj analýza, ktorú vláda schválila v roku 2009 a prijala závery, že je potrebné účelne a efektívne podporovať aj prevádzku a rozvoj malých letísk,“ spresnila hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.“

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Článok hnonline.sk hovorí: „Od budúceho roka sa chce rezort dopravy zamerať na podporu letísk v Piešťanoch, Poprade, Žiline a na Sliači 사랑의 불시착 다운로드. S výnimkou populárneho Sliaču sú všetky v strate a vlani buď stagnovali, alebo prehlbovali svoj dlh. V prípade Žiliny a Piešťan sa dokonca skloňoval aj zánik Packet Tracer 5.3 3ed. Rezort dopravy však ubezpečuje, že s rušením problémových letísk nepočíta. Naopak, sľubuje ich vybaviť modernejšími detektormi kovov, výbušnín a röntgenovými zariadeniami – tak, ako to požadujú európske právne predpisy.“

V stredu 31 피스쿨 다운로드. októbra trnavská župa zverejnila vyhlásenie, že víta zámer Ministerstva dopravy a výstavby SR podporiť rozvoj regionálnych letísk. „Je veľmi dôležité, že ministerstvo obracia svoju pozornosť aj na malé regionálne letiská, ktoré majú svoj potenciál malware. Letisko Piešťany má významnú strategickú polohu a po tom, čo sa nám ho podarilo zachrániť, sa chceme zamerať na jeho modernizáciu a ďalší rozvoj,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič svn server.

„Letisko Piešťany môže mať široké využitie, napr. pre blížiace sa predsedníctvo Slovenska v OBSE, počas ktorého chceme poskytnúť naše kapacity pre diplomatov členských krajín OBSE,“ doplnil J. Viskupič.

Podľa zverejnených sumárov na webe ministerstva dopravy dostali slovenské letiská cez dotácie v roku 2016 3,99 milióna pričom žiadali 8 miliónov eur. V roku 2017 dostali 6,75 milióna, pričom žiadali podobnú sumu ako rok predtým.  V uvedených číslach nie sú započítané vratky, ktoré museli letiská spraviť v prípade neuznania niektorých položiek poskytnutej dotácie.

-th- Ilusr. foto: -mp-

 

 

REKLAMA