Connect with us

Aktuality

Dopravu pod Červenou vežou už riadia aj semafory, kolóny sa tvoria rovnako

Published

on

Reklama
Reklama

Od štvrtka 26. septembra riadia dopravu pri rekonštrukcii cesty popod Červenú vežu od Krajinského mosta po Bananskú ulicu semafory. Kolóny sa tvoria stále. Vodiči sa v prvý deň frézovania vozovky sťažovali na nekoordináciu medzi regulovčíkmi dopravy.

 

Autá stáli podľa vyjadrení motoristov v oboch smeroch v kolónach od 15 do 60 minút. Padali otázky prečo nepracujú cestári v noci, keď je intenzita dopravy nižšia. Aký je harmonogram prác, kedy cestári pracujú a akú majú pracovnú dobu, sme sa pýtali Juraja Marka, riaditeľa oblasti Juh spoločnosti Swietelsky – Slovakia, ktorá rekonštrukciu realizuje. Odpoveď konkrétnu odpoveď sme nedostali s odkazom, že k stavbe sa vyjadruje investor, teda Trnavský samosprávny kraj. 

Reklama

Obrátili sme sa tak na TTSK. „Ako sme avizovali, v prípadoch, keď si to bude vyžadovať charakter rekonštrukčných prác, bude doprava riadená tzv. regulovčíkmi dopravy. V ostatných prípadoch je doprava od štvrtka riadená svetelnou dopravnou signalizáciou, aby bol zabezpečený čo najplynulejší priebeh cestnej premávky,“ vyjadril sa Miroslav  Knap, riaditeľ  Odboru stratégií a projektov TTSK.

Podľa jeho odpovede je úlohou spoločnosti, ktorá realizuje tento projekt,  ukončiť stavebné práce v zmluvne stanovenom termíne. „Presná pracovná doba pracovníkov, ako aj harmonogram konkrétnych rekonštrukčných prác, je v kompetencii realizátora opravy. Trnavská župa samozrejme priebeh opráv sleduje. Na spoločnosť, ktorá realizuje opravy cesty, sme v rámci kontrolného dňa požiadali, aby práce mali, v rámci možností, čo najmenší dopad na priebeh plynulosti cestnej premávky,“ dodal M. Knap.
-th-

Populárne články