Connect with us

Aktuality

Do zasahujúcich hasičov na D1 nabúral kamión. Dvaja žiaľ zomreli

V pondelok 27. mája podvečer došlo k požiaru automobilu na diaľnici D1 neďaleko Hornej Stredy. Na miesto boli vyslané dve hasičské vozidlá s posádkou a mýtna polícia. Do nich počas zásahu nabúral vodič s kamiónom. Auto polície totálne zdemoloval. Kamión jedno z hasičských áut zatlačil do zadnej časti druhého, pričom mu zdemoloval kabínu. Pri nehode žiaľ zomreli dvaja hasiči. Ťažko zranený je ďalší muž a žena má zranenie hrudníka. Podľa zverejneného vyjadrenia ministerky Sakovej, ide o zasahujúcich policajtov.

Published

on

Reklama

 

Podľa vyjadrenia predstaviteľov Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne bol podvečer na tiesňovú linku 112 nahlásený požiar osobného motorového vozidla na diaľnici D1 v 92 km v smere na Žilinu. „Na miesto boli okamžite vyslané dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru a jedna hliadka Mýtnej polície. Po ich príchode na miesto udalosti do nich z doposiaľ neznámych príčin narazilo nákladné motorové vozidlo. Dve osoby bohužiaľ utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalšia bojuje o život. Polícia na mieste vykonáva prvotné neodkladné a neopakovateľné procesné úkony. Diaľnica D1 bude uzatvorená v oboch smeroch až do ukončenia obhliadky dopravnej nehody,“ informovalo o situácii trenčianske krajské policajné riaditeľstvo.

Reklama

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR zverejnilo krátko po nehode informáciu, že na D1 došlo k udalosti s hromadným postihnutím osôb, pričom telefonát o zranených hasičoch prijali pracovníci strediska cez linku 155. „Na miesto sme okamžite vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie. Dvaja muži žiaľ utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Zranenia utrpeli aj ďalšie osoby, ktoré sa nachádzali na mieste. Muža na umelej pľúcnej ventilácii s diagnózou polytrauma transportoval do nemocnice vrtuľník. Ženu s poranením hrudníka previezla do nemocnice ambulancia rýchlej lekárskej pomoci,“ uviedli pracovníci Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Reklama

Na miesto udalosti dorazil tiež Minister vnútra SR, Prezident PZ ako aj prezident Hasičského a záchranného zboru. „V plnom nasadení a do poslednej chvíle slúžili nám všetkým. Nasadzovali vlastné zdravie a životy, aby ochránili životy a majetky slovenských občanov. Statoční hasiči, ktorí pri výkone svojho povolania zahynuli pri tragickej nehode na diaľnici D1, ostanú pre celé Slovensko navždy hrdinami. Česť ich pamiatke, úprimnú sústrasť ich rodinám,“ napísal po nehode na sociálnej sieti minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, pričom zverejnil aj viacero fotografií zobrazujúcich ničivé a tragické následky nehody.

„Dnešná tragická dopravná nehoda je obrovskou stratou pre Hasičský a záchranný zbor. Myslíme na rodiny zosnulých hasičov. V najbližších hodinách sa k udalosti nebudeme vyjadrovať a bližšie informácie poskytneme hneď, ako to situácia umožní,“ uviedli k udalosti predstavitelia prezídia Hasičského a záchranného zboru.

-red- Foto: FB MŠE

Populárne články