Connect with us

Aktuality

Do Rezortu Piešťany pôjdu malé subjekty spoločne

Published

on

Reklama

Po oblastnej organizácii cestovného ruchu vznikne aj zväz turizmu. Jeho zakladateľmi je jedenásť  zariadení a prevádzok pôsobiacich v piešťanskom regióne. Ustanovujúce zhromaždenie občianskeho združenia sa uskutoční na budúci týždeň. Zväz turizmu by sa mal potom stať členom oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.
[singlepic id=26565 w=320 h=240 float=right]„Rozhodnutie spojiť menšie prevádzky z každého možného odvetvia, ktoré má niečo spoločné s turizmom bolo jednoduché. Po prvé spojíme roztrieštené ciele do jedného kompromisu a tak budeme mať väčší vplyv na kľúčové veci ohľadom cestovného ruchu a jeho vývoja,“ uviedol jeden zo zakladateľov novej organizácie Jozef Pullmann.
Zväz turizmu vzniká aj preto, že malým podnikateľom v cestovnom ruchu sa zdá členský poplatok 1 000 eur v Rezorte Piešťany príliš vysoký. Preto chcú do združenia vstúpiť spoločne. „Jeho výška sa takto pre nás mnohokrát zmenší. V Rezorte Piešťany však budeme mať iba jedného zástupcu a jeden hlas,“ povedal J. Pullmann. Hlavné ciele zväzu zhrnul takto: „Nemôžeme chcieť všetko len od mesta. Na niektoré veci je aj ono krátke, napríklad termálna voda, stav Krajinského mosta, ktorý ohrozuje podnikanie v cestovnom ruchu na druhej strane rieky, lákanie investorov a podobne.“

[singlepic id=26564 w=320 h=240 float=left]Podľa Jozefa Pullmanna sú v oblasti cestovného ruchu problémy, ktoré sa dajú riešiť hneď. „Napríklad spolupráca solventných prevádzok, ktoré majú spoločný cieľ – dotiahnuť do Piešťan viac turistov.“
Zakladajúcimi členmi združenia by mali byť Camping Pullmann, Kursalon,Victoria Bowling, Camping Lodenica, penzión Heinola, reštaurácie Tri groše, Furman, Rybárska bašta, Tenisový klub Kúpele Piešťany, penzión Astra a Grand Catering Piešťany. Účasť prisľúbilo aj ďalších šesť členov.
Podľa stanoviska radnice sa oblastná organizácia prijatiu členov združených v zväze nebráni: „O členstvo v Rezorte Piešťany môžu požiadať aj rôzne cechy a profesijné združenia pôsobiace v oblasti cestovného ruchu či turizmu.“ O prijímaní nových členov rozhodne valné zhromaždenie organizácie.

Reklama

[nggallery id=1482]
Autor: ph Ilustračné foto: T. Hudcovič

Reklama

Populárne články