Connect with us

Aktuality

Do práce na bicykli: Zatiaľ sa zapojilo sedem tímov

Published

on

Reklama

Učky zo Šérerky, Korytnačky alebo Veteráni – to sú názvy družstiev, ktorú budú od 1. mája súťažiť v množstve najazdených kilometrov na ceste z práce a do práce.

cyklisti piestany2

Reklama

Do zápolenia sa podľa informácií z mestského úradu doteraz zapojilo sedem tímov. Ďalšie sa môžu prihlásiť prostredníctvom online formulára do 27. apríla. Podmienkou je vytvoriť dvoj až štvorčlenné družstvá z každej firmy alebo inštitúcie pôsobiacej v Piešťanoch.

„Celková evidencia najazdených kilometrov je založená na dôvere, pretože cieľom súťaže je predovšetkým podporiť rozvoj cyklistickej dopravy,“ píše sa v súťažných podmienkach. Účastníci si podľa nich budú svoje výkony zaznamenávať sami. Priebežne budú zverejňované na web stránke piestany.sk.

Reklama

REKLAMA

Súťaž potrvá mesiac a na jej konci radnica vyhodnotí a odmení družstvo, ktoré najazdilo najviac kilometrov. Do práce na bicykli má aj celoslovenský rozmer. Národný cyklokoordinátor totiž vyberie mesto s najväčším počtom účastníkov tejto súťaže.

Doteraz sa zaregistrovali tieto družstvá: Učky zo Šérerky, Finbike Team, Lexus, Korytnačky, Veteráni, Chirurgia IV., Bugi Security.

(mp)

Populárne články