Connect with us

Aktuality

Do manželstva vstúpia vo Fontáne

Published

on

Reklama

Už túto sobotu 15. januára sa uskutoční prvý sobáš v novej piešťanskej sobášnej miestnosti v Galérii Kultúrno-spoločenského centra Fontána. Tento priestor schválili novozvolení poslanci mestského zastupiteľstva za oficiálnu miestnosť pre uzavretie manželstva na svojom prvom zasadnutí 17. decembra minulého roka. Mesto Piešťany týmto krokom reagovalo na presťahovanie sa Art Jazz Gallery Doda Šošoku z priestorov na Winterovej ulici do reštaurácie Kursalonu.

[singlepic id=9100 w=320 h=240 float=left]V Kursalone sa sobášilo od roku 2004, avšak po premene reštaurácie na džezový klub na jeseň minulého roka, už priestory neboli vhodné pre účely svadieb. Mesto Piešťany preto pristúpilo na návrh prevádzkovateľa Kursalonu na ukončenie zmluvy o prenájme sobášnej miestnosti resp. reštaurácie a hľadalo riešenie vo vlastných priestoroch. O Galérii Fontána ako sobášnej miestnosti sa uvažovalo už pri jej rekonštrukcii pred niekoľkými rokmi. K naplneniu tejto myšlienky prišlo v týchto dňoch, keď Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany ako prevádzkovateľ Galérie Fontána, ukončilo nákupy nového mobiliáru potrebného pre sobáše. Podľa riaditeľky MsKS Piešťany Marty Jurčovej, bolo potrebné pre dôstojný priebeh sobášov zabezpečiť 50 ks poťahov stoličiek, mašle, koberec, sobášny stôl, znak na stôl, panel so štátnym znakom, dva paravány a žalúzie na vchod do foyer, spolu v celkovej hodnote približne 7 600 Eur.

Reklama

Civilné sobáše v Piešťanoch môže vykonávať podľa zákona primátor mesta a poslanci MsZ poverení na výkon funkcie sobášiaceho. Na prvom rokovaní nového zastupiteľstva boli schválení a sobášiť môžu Bc. Martin Cifra, Martin Valo, RNDr. Ján Šmída a Ing. Timotej Miština. Po povolení matričným úradom je možné uzavretie manželstva na ktoromkoľvek inom vhodnom mieste ako v určenej miestnosti v Galérii Fontána.

Autor: ht Ilustračné foto: hug(o)photo

Reklama

Populárne články