Úvod Aktuality Do celoslovenského čitateľského maratónu sa zapojilo 38-tisíc detí

Do celoslovenského čitateľského maratónu sa zapojilo 38-tisíc detí

REKLAMA

Najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu na Slovensku s názvom ČÍTAJME SI, ktorý sa konal vo štvrtok 18. júna, sa zúčastnilo až 38 383 detí 기생수 다운로드. Organizátorom akcie je Linka detskej istoty Slovenského výboru UNICEF, ktorá aj týmto spôsobom reaguje na podnety detí z poradenskej Linky pre deti a mládež 116 111 오페라 스트리밍 다운로드. Deti a osobnosti z radov dospelých, čítajú v knižniciach, na školách i na rôznych netradičných miestach. V Piešťanoch sa do projektu pripojila Mestská knižnica Mesta Piešťany, ktorá v 8 윈도우7 폰트 다운로드. ročníku podujatia pripravila aj čítanie na radnici.

Vo veľkej zasadačke Mestského úradu čítali z knižky Zajtra ideme do školy (Rozprávky o Pufovi a Mufovi) od autorky Nataši Tanskej, primátor mesta Miloš Tamajka, riaditeľka Českého centra v Bratislave Jana Polívková, zástupkyne vydavateľstva BUVIK Mária Števková a Milica Matejková a v neposlednom rade aj jedenásť žiakov prvého a tretieho ročníka zo Základnej školy na Holubyho ulici Warlock Hack Download. Tie sa na čitateľský maratón pripravovali pod vedením vychovávateľky Boženy Kučerovej.

REKLAMA
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

 

Knižnica deťom ponúkla aj sprievodné podujatia – divadielko Kozliatka na motívy „dvojknižky“ Márie Rázusovej-Martákovej a Jaroslavy Blažkovej, besedu s autorkou Barborou Kardošovou a ilustrátorkou Katkou Slaninkovou o ich novej spoločnej knižke Traja kamoši a fakticky fantastický bunker a vernisáž výstavy ilustrátorky Oľgy Bajusovej Lístok z neba 삼성브라우저 이미지 다운로드.

Projekt Čítajme si má za cieľ podľa organizátorov zatraktívniť v detských očiach knihu, ktorú v posledných rokoch vytláčajú moderné technické zariadenia od počítača cez televízor až po mobil, motivovať deti k čítaniu a k pravidelným návštevám knižníc Naver tv cast high definition download. Spoločné čítanie si dalo tiež za cieľ zapojiť čo najväčší počet účastníkov a prekonať rekord z minulého roka (37 063 detí ), čo sa im podarilo dosiahnuť 픽미 mp3 다운로드.

Krstnou mamou projektu je známa humoristka a spisovateľka Oľga Feldeková.

Zdroj: www.piestany.sk, www.kniznica.sk, www.ldi.sk

REKLAMA