Connect with us

Aktuality

Dňom počatých detí je 25. marec

Published

on

Reklama

Pravidelná celoslovenská kampaň mimovládnych organizácií združených vo Fóre života, ktorou chcú šíriť úctu ku každému ešte nenarodenému dieťaťu sa uskutoční 25. marca aj v Piešťanoch.

[singlepic id=11910 w=320 h=240 float=left]Kampaň je možné podporiť nosením bielej stužky na odeve. Biela stužka je symbol rešpektovania práva na život od počatia. Kto nosí bielu stužku, vyjadruje sa za ochranu každého počatého dieťaťa. V tomto roku sa uskutoční už 12. ročník kampane.

Reklama

Zapojila sa do nej aj miestna pobočka Katolíckej jednoty Slovenska, keď sa 18. marca pri svätej omši o 10.30 h v kostole sv. Cyrila a Metoda a pri svätej omši o 9.00 h v kostol sv. Štefana pripínali biele stužky. „Pokračujeme aj v piatok 23. marca pri večernej svetej omši o 18.00 h v kostole sv. Cyrila a Metoda. Zároveň pozývame o 17.30 h na krížovú cestu za nenarodené deti,“ povedala Katarína Dibdiaková.

Kampaň je možné podporiť aj finančne, čo mnohí aj urobili. Peniaze vyzbierané v Piešťanoch poputujú na podporu projektu Dom pokoja.

Reklama

Text: ts Ilustračné foto: KJS

Populárne články