Connect with us

Aktuality

Dnes sa začalo s výmenou takmer 450 svietidiel, osvetlenie však bude potrebovať aj ďalšie investície

Published

on

Reklama

Mestu Piešťany sa podarilo získať dotáciu na obnovu verejného osvetlenia, pri ktorej má byť vymenených takmer 450 svetelných zdrojov za nové LED osvetlenie. Celý proces realizácie projektu je poznačený veľkou časovou tiesňou. Zastupiteľstvo schválilo minulý týždeň narýchlo prekleňovací úver, primátor v pondelok podpísal zmluvu na ministerstve hospodárstva, včera aj zmluvu s dodávateľom a dnes sa začala realizácia. Tú by firma LEDKY s.r.o. mala podľa podmienok obchodnej verejnej súťaže mala stihnúť do 10. decembra. 

Ledky (1)

Reklama

„Ministerstvo hospodárstva schválilo na tento projekt oprávnené výdavky v sume 320 983,71 eur. Celý projekt si, ale nakoniec vypýta menšiu sumu – 189 413 eur. Mesto sa na obnove osvetlenia spolupodieľa piatimi percentami,“ informovala hovorkyňa radnice Eva Bereczová prostredníctvom správy na webovej stránke mesta.

Vymenených má byť 446 kusov svietidiel vo viacerých lokalitách v meste. Na Sídlisku Adam Trajan sa majú vymeniť podľa hovorkyne všetky svietidlá, ktorých má byť 171. Dnes dopoludnia stihli pracovníci dodávateľa za pomoci dvoch áut s plošinou vymeniť takmer tri desiatky lámp a práce na sídlisku by mali byť hotové do konca víkendu. Práce budú pokračovať na Žilinskej, Pod Párovcami a okolitých uliciach – Bodona, letisko, Kuzmányho, Šafárikova, Radlinského, Mierová, Štúrova, Potočná, Štefánikova a Námestie 1. mája má byť vymenených 161 kusov svietidiel. Na Bratislavskej ceste a okolitých uliciach – Javorinská, Hurbanova, Mudroňova, Cintorínska, Mliekarenská, Hospodárska, Mlynská, Dominika Tatarku, Jonáša Záborského, Gaštanová a Urbánkova, kde bude vymenených 114 svietidiel.

Reklama

Ledky (2)Ledky (4)

Ledky (5)Času na realizáciu projektu nezostáva veľa, avšak podľa vyjadrení dodávateľskej firmy, ktoré sprostredkovala E. Bereczová, by sa malo všetko stihnúť: „Dodávateľ informoval, že pri použití jednej plošiny je schopný vymeniť denne 30 svietidiel, pri použití dvoch plošín, denne zvládne vymeniť 60 svietidiel. Zároveň informoval, že je možné, že nasadí tri plošiny. Zároveň prisľúbil, že robotníci budú pracovať aj cez víkendy.“

Ledky (8)

Podľa upozornení pracovníkov Služieb mesta Piešťany, ktoré odzneli na rokovaní mestského zastupiteľstva minulý týždeň, ďaleko problematickejšími ako svetelné zdroje sú v Piešťanoch stĺpy verejného osvetlenia a káblové rozvody, z ktorých mnohé už sú za hranicou svojej životnosti. Upozornenie na ich stav dostávajú pracovníci mestského úradu už niekoľko rokov, ale kroky na nápravu podniknuté neboli. Mestské zastupiteľstvo preto na podnet poslanca Tomáša Hudcoviča prijalo uznesenie, ktorým uložilo mestskému úradu v spolupráci so správcom verejného osvetlenia pripraviť návrh alternatív obnovy verejného osvetlenia a rovnako návrh zabezpečenia energetických úspor pri prevádzke verejného osvetlenia v čo najkratšom možnom termíne.

Ledky (10)

-lt-

Populárne články