Connect with us

Aktuality

Detské ihrisko Inčučuna znovu otvorili

Detské ihrisko Inčučuna je opäť prístupné verejnosti. Deťom ho slávnostne odovzdali symbolicky 1. júna.

Published

on

Reklama
Reklama

Pôvodné detské ihrisko v indiánskom duchu bolo vybudované Jozefom Kliským v roku 2001. Jeho súčasťou boli prvky v indiánskej tematike, pričom obsahovalo pieskovisko, reťazové hojdačky, pružinové hojdačky – koníky, váhadlové hojdačky, závesné hojdačky – kajaky, reťazová preliezka s rebrinami, veže, kolotoč s koníkmi.

Ihrisko z dielne Jozefa Kliského (rok 2001)

Po tom, čo bolo ihrisko po devätnástich rokoch od svojho vzniku vyhodnotené ako nebezpečné, nasledovalo v auguste 2020 odstránenie drevených hracích prvkov a taktiež dreveného plota.

Samospráva deklarovala, že ihrisko obnoví podľa nového projektu stále v indiánskom duchu, pričom s rekonštrukčnými prácami plánovala začať už v nasledujúcom roku. V tom napokon zrealizovala novú projektovú dokumentáciu ihriska, ktorej autorom bola spoločnosť ving z Banskej Bystrice konkrétne v osobe Ing. Vladimíra Kmeťa. Samospráva za dokumentáciu zaplatila 1800 eur.

Slávnostné znovuotvorenie ihriska. Pásku prestrihli viceprimátor Ján Krupa a primátor Peter Jančovič

Zákazku na realizáciu ihriska získala následne firma Najkrajšie ihriská a zmluvu podpísala v júli 2022. Za sumu 172-tisíc eur sa zaviazala vybudovať 16 hracích prvkov z agátového dreva prípadne inej trvácej dreviny, ďalej lavičky, stojany pre bicykle, odpadkové koše v drevenom prevedení a informačnú tabuľu.

Reklama

Dominantou ihriska sa okrem pôvodného totemu, ktorý bol premiestnený, stal drevený bizón s plastovým toboganom , ktorý má 5,5 m x 5 m x 4,3 m. Na ihrisku je umiestnených tiež viacero preliezacích zostáv Indián, pružinová hojdačka, teepee s plastovým toboganom, oceľový kolotoč, či štvorhojdačka.

-th- Foto: FB Mesto Piešťany, Jozef Klisky

Populárne články