Connect with us

Aktuality

Deň narcisov: V Piešťanoch vyzbierali 20 635 eur

Published

on

Reklama

Organizátori najznámejšej slovenskej charitatívnej zbierky sú nadšení a všetkým darcom úprimne ďakujú. Piatok 13. apríla im priniesol šťastie. V uliciach Piešťan a okolitých obcí vyzbierali 20 635,50 eur.

[singlepic id=28169 w=320 h=240 float=left]„To sme nečakali,“ zhodnotila výsledky zbierky Irena Michnová, vedúca piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine. Deň narcisov sa v našom meste konal 15. krát a vyzbieraná suma bola opäť vyššia ako vlani. „Ľudia za nami sa mi chodili, nebolo ich vôbec treba vyzývať. Bolo to úžasné. Všetkým darcom úprimne ďakujeme,“ odkázala I. Michnová.

Reklama

Podľa jej slov Piešťanci najčastejšie hádzali do pokladničiek 5 eurové bankovky. Našlo sa však aj niekoľko 50 euroviek. „Často nám dali všetky drobné, ktoré mali pri sebe. Máme veľa mincí, takže pri rátaní mohlo prísť aj k malému omylu. V banke nám povedia konečnú sumu,“ uzavrela vedúca piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine.

Prvý neoficiálny výsledok má už aj Bratislava. V hlavnom meste ľudia 13. apríla darovali 202 200,31 eur. Vzhľadom na náročnosť sčítania a overovania údajov bude presný a oficiálny výsledok známy tento týždeň a výsledok zbierky za celé Slovensko asi do mesiaca odo dňa konania zbierky.

Reklama

[nggallery id=1569]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články