Úvod Aktuality Deň architektúry prilákal desiatky ľudí, prednášky sa týkali jaziev mesta

Deň architektúry prilákal desiatky ľudí, prednášky sa týkali jaziev mesta

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Barlolámač sa v sobotu 1. októbra stal miestom už piateho zrazu záujemcov o prednášky a cyklojazdu, ktoré boli súčasťou Dňa architektúry xe 파일 다운로드. Piešťany sa tak spolu s Bratislavou stali jedinými dvoma mestami na Slovensku, ktoré sa zapojili do tohto medzinárodného dňa týkajúceho sa budov, stavieb a verejného priestoru win10 pe 다운로드. Ťažiskovou témou tohto ročníku boli jazvy mesta, teda miesta, ktorých potenciál nie je naplno využitý, prípadne stavby, kde rekonštrukcia neprebehla práve koncepčne a s rozumom mod_url. Prednáška, ktorá účastníkom každoročne odkrýva zaujímavé informácie o Piešťanoch, prilákala približne päťdesiat ľudí.

IMG_8338_resize

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Prvou zastávkou cyklotúry bol už tradične Dom umenia, dominanta Nábrežia Ivana Krasku a stánok kultúry s medzinárodnou úrovňou, ktorý čaká v nadchádzajúcom období rozsiahla rekonštrukcia 폰동영상 다운로드. Podľa slov organizátorky Dňa arhitektúry je najväčšou jazvou stavby priestor nachádzajúci sa pod schodiskom, ktorý okrem odkladania bicyklov, skrývania sa pred dažďom a miestom, kde môže nájde útočisko popíjajúca mládež, neplní žiadnu výraznejšiu funkciu busybox.

IMG_8344_resize

„Pokiaľ chcete, aby nejaký priestor fungoval, tak ho musíte ho naplniť niečím prečo tam tí ľudia pôjdu Japanese app. Pokiaľ tam nič také nie je tak tam nemajú prečo chodiť a je to v podstate len taký apendix objektu. Riešením by mohla byť nejaká svetelná inštalácia, sedenia a možno dole nejaký podnik,“ povedala o priestore pod Domom umenia Eva Rohoňová 한국 신문 다운로드.

IMG_8347_resize

Ďalšou zastávkou bol Mestský park, ale k pomyselným jazvám mesta boli zaradené aj Vila doktora Švorca a jej zrkadlové pristavanie, ktorá jej ubrala solitérnosti free font in Hangul. Podobne utrpela aj Vila Majerčákových, ktorá prešla zateplením a nadstavbou, čím boli zakryté a odstránené poznávacie prvky celej budovy. Miestom s nevyužitým potenciálom je podľa slov Evy Rohoňovej aj úzka ulička spájajúca Winterovu a Beethovenovu ulicu nesúca názov Park pasáž full version of Internet Explorer 8.

IMG_8360_resize

IMG_8369_resizeIMG_8374_resizeKým v ostatných krajinách Európy sú tieto uličky využívané pre malé kaviarničky alebo obchodíky v Piešťanoch neslúži momentálne ničomu Download computer music. Cyklotúra predstavila tiež mnohé ďalšie podobné miesta v našom meste, ktoré by si zaslúžili citlivejší prístup a tiež využitie svojho potenciálu. IMG_8326_resize

IMG_8341_resizeIMG_8354_resizeIMG_8383_resizeIMG_8380_resize-lt-

REKLAMA