Connect with us

Aktuality

Demonštranti sa majú zísť pred domom generálneho prokurátora v Piešťanoch. Polícia situáciu monitoruje

Už niekoľko dní sa šíri sociálnymi sieťami výzva na protestné zhromaždenie občanov pred domom generálneho prokurátora Maroša Žilinku v Piešťanoch. Vyvolalo ju rozhodnutie generálnej prokuratúry o zrušení obvinení v kauze Súmrak pre R. Fica a R. Kaliňáka.

Published

on

Reklama
Reklama

Protest sa má uskutočniť v nedeľu 4. decembra na poludnie. Organizátori informovali, že účasť potvrdilo zatiaľ do desať ľudí. Po zhromaždení na sídlisku Heinola sa majú účastníci po nábreží Váhu presunúť na Kolonádový most a potom na Teplickú ulicu.

Polícia podľa vyjadrenia hovorkyne zachytila informácie zo sociálnych sietí a priebežne ich monitoruje a vyhodnocuje. „Po operatívnej línii informácie naďalej preverujeme a pripravujeme primerané opatrenia, ktoré zatiaľ nie je možné z pochopiteľných dôvodov bližšie špecifikovať,“ uviedla Zlatica Antalová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

Podľa vyjadrenia Vladislav Jopeka, zástupca náčelníka pre hliadkovú činnosť Mestskej polície mesta Piešťany, má vedomosti o plánovanom zhromaždení aj mestská polícia. „Každý má právo pokojne sa zhromažďovať. Zákon č. 84/1990 Zb. o zhromažďovacom práve v znení neskorších predpisov k tomu určuje pravidlá,“ konštatoval V. Jopek.
-red-

Reklama

Populárne články