Connect with us

Aktuality

Darujte školské aktovky či zošity – zbierka charity trvá do konca augusta!

Published

on

Reklama

Ešte do konca augusta môžete darovať školské potreby deťom, ktorých rodičia nemajú možnosť kúpiť im nové a sú závislí na pomoci okolia.

Reklama

skolske potreby charita1

Prázdniny sú vo svojej druhej polovici a je čas na upratovanie v školských veciach vašich detí. Namiesto vyhadzovania, ich však môžete darovať. Jedným z organizátorov celoslovenskej zbierky školských potrieb je Trnavská arcidiecézna charita. Medzi najvačšie zberné miesta patria Centrá pomoci človeku v Trnave na Hlavnej 43, v Seredi na Garbiarskej 18 a v Piešťanoch na Kukučínovej 21. Dary možete doniesť aj na zberné miesta, ktoré sú uvedené na www.charitatt.sk. „Zbierka beží už od začiatku júla, zatiaľ sme nazbierali vyše 30 aktoviek, 100 zošitov, veľa farbičiek, fixiek, pier, a stále ľudia nosia,“ uviedla koordinátorka zbierky školských potrieb Zuzana Ryšková, „Školské potreby odovzdáme deťom začiatkom septembra a samozrejme budeme verejnosť informovať, ako zbierka prebehla.“

Reklama

Zástupcovia Trnavskej arcidiéznej charity a organizátora zbierky vyjadrili tiež svoje poďakovanie všetkým darcom, ktorí doniesli alebo ešte donesú nepotrebné školské pomocky a potreby. „Je skvelé, že viac a viac nie je ľuďom lahostajné ich okolie a osudy ich susedov aj neznámych rodín,“ doplnila Z. Ryšková.

(Tlačová správa TACH/red)

skolske potreby charita skolske potreby charita2

REKLAMA
MONKEY

Populárne články