Connect with us

Aktuality

Ďalšie nehody s chodcom a chlapcom na bicykli. Polícia upozorňuje – baterka nestačí

Published

on

Reklama

Polícia v trnavskom kraji  v priebehu niekoľkých hodín zaevidovala dve vážne dopravné nehody s účasťou chodcu a len 11-ročného cyklistu. V oboch prípadoch sa zrážka s autom skončila s ťažkými zraneniami. Polícia opäť odporúča nielen pre chodcov, ale aj pre cyklistov doplniť na oblečenie reflexné prvky, podľa hovorkyne nestačí mať v ruke baterku ani zapnuté mobilné zariadenie.

nehoda

Reklama

K nehode len s 11-ročným cyklistom došlo na ceste II/507 v okrese Dunajská Streda. Vodič na aute Seat Altea z okresu Dunajská Streda išiel smerom od obce Vrakuň do Gabčíkova. „Na rovnom úseku cesty si pravdepodobne z nepozornosti nevšimol na pravej krajnici dvoch cyklistov,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Pri zrážke došlo k vážnemu zraneniu detského cyklistu z neďalekej obce, ktorého sprevádzal otec. „Zraneného chlapca previezli záchranári do dunajskostredskej nemocnice. Presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.“

chodec1

Reklama

K druhej nehode s nemotorovým účastníkom došlo dnes v skorých ranných hodinách v okrese Trnava. V obci Dolné Trhovište z doposiaľ nezistených príčin zachytil vodič Iveca na hlavnom ťahu 25-ročného miestneho muža. „Muž bol s poranením hlavy prevezenýdo nemocnice. Polícia podrobila vodiča z Topoľčian dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Okolnosti a mieru zavinenia dopravná polícia naďalej zisťuje,“ uvádza M. Linkešová z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

Polícia apeluje aj na vodičov, aby najmä za zníženej viditeľnosti a v noci venovali dostatočnú pozornosť riadeniu vozidla a rátali aj s možnosťou pohybu nemotorových účastníkov. V zmysle zákona sú povinní dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom. V maximálnej miere odporúča zasa chodcom a cyklistom  doplniť odev o reflexné prvky, nestačí mať v ruke baterku ani zapnuté mobilné zariadenie.

Tlačová správa KRPZ, ilustr. foto: archív KRPZ

Populárne články