Connect with us

Aktuality

Ďalšia čelná zrážka: vodička pri Trstíne narazila do kamiónu

Published

on

Reklama
Reklama

Vážna dopravná nehoda ochromila premávku vo štvrtok 18. februára okolo poludnia pri Trstíne smerom na Jablonicu. Vodička osobného auta prešla do protismeru, kde sa čelne zrazila s kamiónom. Ťažko zranenú 40-ročnú ženu z auta vyslobodzovali trnavskí hasiči a do nemocnice ju musel previezť vrtuľník.

12745529_10205817114889399_8791761307379515470_nAko uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, nehoda sa stala včera okolo trištvrte na dvanásť na Bielej Hore za obcou Trstín smerom na Jablonicu. „40-ročná vodička osobného auta prešla z nezistených príčin do protismeru, kde sa zrazila s kamiónom. V dôsledku nehody utrpela vodička zranenia a bola prevezená vrtuľníkom do nemocnice. Iné osoby sa pri nehode nezranili. Dychová skúška u vodiča kamiónu bola negatívna, vodičke bude na vylúčenie alkoholu odobratá krv,“ uviedla.  Cesta bola v tomto úseku dlhšie neprejazdná a dopravu odkláňali policajti.

 

„Polícia upozorňuje vodičov, aby rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam a iným okolnostiam. Obzvlášť na kľukatej ceste treba zvýšiť opatrnosť, znížiť rýchlosť a niekedy sa obrniť trpezlivosťou,“ apeluje na vodičov vedúca oddelenia komunikácie a prevencie KRPZ v Trnave.

Reklama

Podľa vyjadrenia Prezídia hasičského a záchranného zboru na FB stránke, pri nehode zasahovali aj trnavskí hasiči, ktorí  zranenú ženu museli z auta vyslobodiť i za pomoci hydraulického zariadenia. Havarované vozidlá tiež zabezpečili proti úniku kvapalín.

Zdroj: KRPZ, foto: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Populárne články