Connect with us

Aktuality

Cyklisti už novú lávku s radosťou využívajú

Published

on

Reklama

Ešte nie je ani dokončená a už má množstvo užívateľov. Premávku na úzkom moste pri Lodenici, o ktorý sa museli deliť chodci, korčuliari a cyklisti s autami, odľahčí lávka. Do užívania ju oficiálne odovzdajú v septembri.

[singlepic id=45797 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Napojenie chodníka okolo Dubovej na kolokruh Sĺňava bude o niečo bezpečnejšie. Najmä počas letných popoludní je v týchto miestach skutočne hustá premávka. Prechádza tadiaľ takmer každý, kto mieri do vyhľadávanej rekreačnej zóny.

Reklama

„Mám z toho radosť. Touto trasou chodím pravidelne a viem, že si tu treba dávať pozor na autá. Akurát sa mi to zdá trochu úzke,“ povedala nám cyklistka, ktorá tadiaľ prešla medzi prvými.

Osadenie lávky, ktorej povrch je z rebrovaného plechu a zábradlie z oceľových rúr zabezpečila firma Zempres. Samospráva získala na tento projekt 35-tisíc eur z operačného programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013. Na realizácii sa podieľa piatimi percentami.

Pri príležitosti otvorenia lávky sa uskutoční dvojdňové kultúrno-športové podujatie. Vystúpi na ňom piešťanský aj luhačovický folklórny súbor. Prvý deň bude venovaný bicyklovaniu a druhý korčuľovaniu. Súťažiť budú piešťanské a luhačovické tímy zložené z detí, mládeže, rodín aj seniorov.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

bkk

Populárne články