Úvod Aktuality Cyklisti na ceste do Vrbového riskujú zdravie

Cyklisti na ceste do Vrbového riskujú zdravie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Najviac problémový úsek je v katastri Piešťan. Jazdu na bicykli znepríjemňuje úzka krajnica, množstvo kamiónov idúcich z diaľnice do blízkych firiem aj vodiči, ktorí na krátkej rovinke jazdia ako pretekári 굿윌 헌팅 다운로드.

[singlepic id=45443 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

 

O nedostatkoch tohto úseku a potrebe vybudovať cyklochodník sa spolu s deťmi z prímestkého tábora presvedčili aj zástupcovia miestnych samospráv a ministerstva dopravy počas akcie nazvanej Tour de Čango Kim Tae-woo Love Ratio. Nebyť asistencie mestskej polície veľká skupina cyklistov sa z Piešťan do Trebatíc bezpečne možno ani nedostane. Našťastie odtiaľ pokračuje do Krakovian nový chodník a následne poľná cesta okolo železničnej trate 호텔델루나 4화 다운로드.

Cieľom organizátorov tohto podujatia bolo získať presvedčenie o možnostiach vybudovania cyklochodníka z Piešťan do Vrbového súbežne so železničnou traťou 이안 텍본 다운로드. Nepoužívané koľajnice majú byť turistickým lákadlom – preteky drezín alebo jazdy historickým vlakom sa na nich konajú pravidelne už teraz Sandart. Chodník popri trati poslúži na bezpečnú a ekologickú prepravu miestnych obyvateľov, ale atraktívny bude aj z pohľadu cestovného ruchu.

[singlepic id=45449 w=520 h=340 float=center]

 

Na problémy naráža tento plán v katastri Piešťan, kde nepoužívaná železničná trať križuje diaľnicu 윈도우 디스크 이미지 다운로드. „Nové premostenie stojí strašné peniaze, ktorých získanie nie je reálne,“ hovorí Eva Wernerová, mestská poslankyňa a krajinná architektka, ktorá stojí za vybudovaním cyklochodníka okolo potoka Dubová next Girl Age Screensaver.

Na existujúcom železničnom nadjazde môže byť podľa jej slov buď trať alebo cyklochodník, oboje sa tam nezmestí. „Je tu však aj ďalšia možnosť – tunel pre siete, ktorý je pod diaľnicou a mohol by byť využitý aj pre cyklistov,“ dodala Eva Wernerová Internet Explorer 8.0.

Prečítajte si aj: Na bicykli do Vrbového Dokuro apk? Najbezpečnejšie je podliezť diaľnicu

Ako ukázala Tour de Čango z Trebatíc je cesta do Vrbového relatívne bezpečná. Na konci obce je totiž vybudovaný nový chodník do Krakovian, ktorý miestni obyvatelia často využívajú 사뿐사뿐 mp3 다운로드. Zo železničného priecestia v Krakovanoch potom pokračuje úzka poľná cesta popri trati až do mesta pod šikmou vežou.

Keďže Vrbové už má relatívne dobré napojenie na značené cyklocesty, najväčším problémom pre cyklistov zostáva bezpečný presun z Piešťan do Trebatíc.

Pozrite si fotogalériu a video z dnešnej cyklojazdy. Účastníci najprv na vlakovej stanici privítali Petra Klučku z Inštitútu stratégie pri ministerstve dopravy, potom sa presunuli cez nebezpečný úsek do Trebatíc. Tam ich miestna cyklistka nasmerovala na nový chodník do Krakovian, odkiaľ vedie poľná cesta až do Vrbového. 

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=sZv4XnPi3GI[/youtube]

[nggallery id=2423]

Autor: Martin Palkovič

REKLAMA