Connect with us

Aktuality

Cyklisti budú môcť na mesiac v limitovanom čase na pešiu zónu. Mali by mať jazdu povolenú na trvalo?

Samospráva na skúšobnú dobu čiastočne ruší zákaz vjazdu cyklistom na pešiu zónu. Zároveň spustila facebookovú anketu o tom, či má byť umožnený vjazd cyklistov na pešiu zónu po celý deň? Aký je váš názor?

Published

on

Reklama
Reklama

Cyklisti budú môcť od 1. júna 2023 vstupovať na pešiu zónu ráno od 5.00 – 10.00, teda v čase, kedy majú povolený vstup aj zásobovacie vozidlá.  Po osadení dopravných značiek sa pešia zóna stane spoločnou komunikáciou pre chodcov aj cyklistov.

Podľa správy zverejnenej na webovej stránke Mesta Piešťany sa predstavitelia samosprávy  rozhodli k tomuto opatreniu pristúpiť v čase trvania národnej kampane Do práce na bicykli, kedy sa očakáva zvýšená frekvencia pohybu cyklistov po meste. „Cyklisti budú môcť využívať celú šírku pešej zóny. V najbližších dňoch budeme občanov informovať o zásadách, ktoré treba počas jazdy po pešej zóne dodržiavať,“ povedal  Viliam Černý, referent dopravy a technickej infraštruktúry.

Téma bicyklov na pešej zóne sa diskutuje už dlhé roky.  „Skúsenosti okolitých miest za posledné roky nám ukazujú, že cyklisti do centra mesta patria. Piešťany sú predsa aj mestom bicyklov. Kľúčom k úspechu je vzájomná ohľaduplnosť chodcov a cyklistov,“ myslí si primátor mesta, Peter Jančovič.

Podľa zverejnenej správy po skončení skúšobnej lehoty vedenie mesta spolu s mestskou políciou vyhodnotí situáciu. Pokiaľ nedôjde ku žiadnym kolíziám či nehodám, bude sa zvažovať otvorenie pešej zóny cyklistom počas celého dňa. Či sa tak má stať sa môžete vyjadriť aj vy v ankete na facebookovej stránke Mesta Piešťany.

Reklama

V Trnave umožnili cyklistom vjazd na pešiu zónu v roku 2015. Vydali pri tej príležitosti grafiku, kde popisujú pravidlá správania sa cyklistov.


-th- / TS

Populárne články