Úvod Aktuality Cyklista spadol na priechode pre chodcov, v nemocnici o pár dní zomrel

Cyklista spadol na priechode pre chodcov, v nemocnici o pár dní zomrel

REKLAMA
Mlyny

Polícia v Piešťanoch bola minulý týždeň privolaná k dopravnej nehode medzi cyklistom a motocyklistom. Vo večerných hodinách vošiel 55 ročný cyklista z chodníka na Bratislavskej ulici v Piešťanoch na priechod pre chodcov. Na priechode spadol z bicykla, kde došlo vzápätí k zrážke s vodičom motocykla.

Cyklista utrpel pri nehode zlomeninu nohy a podľa predbežnej lekárskej správy mal ťažké zranenia. Mladý, 18 ročný vodič motocykla, sa pri nehode nezranil a polícia alkohol u neho nezistila. „Polícia dostala včera informáciu, že cyklista zraneniam v nemocnici podľahol. Podľa prvotných informácií mal práve cyklista zaviť nehodu. Či v tomto prípade zohral úlohu aj alkohol, polícia zisťuje cez toxikologické skúmanie,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR Policajného zboru v Trnave.

Domoss Kupelne Viano 2019
Domoss Kuchyne Vian 2019

Polícia upozorňuje cyklistov, že jazdiť po chodníku a prechádzať cez priechod pre chodcov na bicykli zákon cyklistom neumožňuje. Ak cyklisti náhle vojdú na bicykli na priechod pre chodcov alebo sa aj nachádzajú na priechode pre cyklistov, vodiči nestihnú včas zareagovať. „Hoci na priechodoch pre cyklistov nemusia z bicykla zosadnúť, nemajú cyklisti absolútnu prednosť pred autami. Cyklisti nezabudnite, že pri vychádzaní na cestu z miesta mimo cesty alebo pri opätovnom vjazde z okraja je cyklista povinný dať prednosť v jazde vozidlám idúcim po ceste,“ upozorňuje M. Linkešová.

TS KR PZ v Trnave

REKLAMA