Úvod Aktuality Covid-19: Začínajú platiť nové opatrenia

Covid-19: Začínajú platiť nové opatrenia

REKLAMA

Po novom musia byť zatvorené terasy reštaurácií, klienti hotelov musia absolvovať test, školské prázdniny začnú skôr a pred Vianocami budú otvorené iba obchody s nevyhnutným tovarom 이지툰 다운로드.

„Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, rastie počet hospitalizovaných s covidom-19 a rastie počet infikovaných zdravotníkov 한글과컴퓨터 사전 다운로드. S tým súvisí aj rastúci počet úmrtí. V najbližších dňoch sa to, žiaľ, bude ešte zhoršovať,“ vysvetľuje sprísnenie opatrení ministerstvo zdravotníctva Download Buzz Thorns.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Už od 21. decembra bude platiť približne rovnaký režim ako počas Veľkej noci. Otvorené budú iba obchody, ktoré predávajú potraviny, drogériu, lieky a krmivá pre zvieratá toe-ik. V tento deň začnú aj školské prádzniny.

Terasy musia byť zatvorené už od 11. decembra, reštaurácie však môžu aj naďalej ponúkať zákazníkom jedlo so sebou good day. Klienti hotelov a návštevníci lyžiarskych stredísk sa musia od 14. decembra preukázať potvrdením o absolvovaní testu na ochorenie covid-19, ktoré nie je staršie ako 72 hodín.

Pre kostoly, kiná a divadlá budú platiť rovnaké pravidlá ako doteraz – to znamená, že v nich môže byť obsadená maximálne polovica miest na sedenie.

Podľa rezortu zdravotníctva nejde o typický lockdown: „Mobilita a cestovanie nebudú obmedzované, ale prosíme vás, aby ste minimalizovali kontakty s ľuďmi a striktne dodržiavali pravidlo rúško – odstup ruky.“

Text: Martin Palkovič Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

REKLAMA