Connect with us

Aktuality

Covid-19: Začínajú platiť nové opatrenia

Published

on

Reklama
Reklama

Po novom musia byť zatvorené terasy reštaurácií, klienti hotelov musia absolvovať test, školské prázdniny začnú skôr a pred Vianocami budú otvorené iba obchody s nevyhnutným tovarom.

„Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, rastie počet hospitalizovaných s covidom-19 a rastie počet infikovaných zdravotníkov. S tým súvisí aj rastúci počet úmrtí. V najbližších dňoch sa to, žiaľ, bude ešte zhoršovať,“ vysvetľuje sprísnenie opatrení ministerstvo zdravotníctva.

Už od 21. decembra bude platiť približne rovnaký režim ako počas Veľkej noci. Otvorené budú iba obchody, ktoré predávajú potraviny, drogériu, lieky a krmivá pre zvieratá. V tento deň začnú aj školské prádzniny.

Terasy musia byť zatvorené už od 11. decembra, reštaurácie však môžu aj naďalej ponúkať zákazníkom jedlo so sebou. Klienti hotelov a návštevníci lyžiarskych stredísk sa musia od 14. decembra preukázať potvrdením o absolvovaní testu na ochorenie covid-19, ktoré nie je staršie ako 72 hodín.

Reklama

Pre kostoly, kiná a divadlá budú platiť rovnaké pravidlá ako doteraz – to znamená, že v nich môže byť obsadená maximálne polovica miest na sedenie.

Podľa rezortu zdravotníctva nejde o typický lockdown: „Mobilita a cestovanie nebudú obmedzované, ale prosíme vás, aby ste minimalizovali kontakty s ľuďmi a striktne dodržiavali pravidlo rúško – odstup ruky.“

Text: Martin Palkovič Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Populárne články