Connect with us

Aktuality

Covid-19: Testy v zariadeniach pre seniorov dopadli dobre

Published

on

Reklama

Trnavský samosprávny kraj nechal vyšetriť všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Testom prešli aj klienti a zamestnanci Zariadenia pre seniorov v Moravanoch nad Váhom.

Župa v spolupráci so spoločnosťou Medirex využila na zisťovanie ochorenia Covid-19 tzv. PCR testy, ktoré absolvovalo 1 048 zamestnancov. Negatívne výsledky malo 1 045 z nich, v troch prípadoch bolo testovanie chybné a bolo potrebné ho zopakovať. Momentálne sa čaká na výsledky.

Reklama

„Spustili sme aj plošné testovanie všetkých klientov sociálnych zariadení. Testovanie prebieha prostredníctvom rýchlotestov, ktoré dal k dispozícií štát prostredníctvom Správy štátnych hmotných rezerv SR,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič a dodal, že kompletné výsledky testovania klientov budú k dispozícii v priebehu niekoľkých dní.

Výsledky testov na nový korponavírus už majú zamestnanci aj klienti Zariadenia pre seniorov Moravany nad Váhom. Obec, ktorá je jeho zriaďovateľom, o tom informovala na svojej web stránke: „V súčasnej dobe máme 37 klientov. Vykonaných testov bolo 35 s negatívnym výsledkom. Dvoch klientov sme mali v nemocnici, kde ich pri  prepustení 6. mája a 7. mája otestovali tiež s negatívnym výsledkom. Ostatných zamestnancov budeme priebežne testovať podľa rozvrhu služieb a po návrate z PN a OČR.“

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič Zdroj: Tlačová správa TTSK, moravany.sk

Populárne články