Úvod Aktuality Covid-19: Nemocnica chystá veľké testovanie, stredné školy zostanú zatvorené

Covid-19: Nemocnica chystá veľké testovanie, stredné školy zostanú zatvorené

REKLAMA
Knebl

V okrese Piešťany pribudlo za uplynulých 14 dní 69 nových prípadov ochorenia Covid-19. Od piatku je preto zaradený medzi najviac rizikové Download Arirang News. Ústredný krízový štáb oznámi nové protiepidemické opatrenia v nedeľu večer.Slovensko zaznamenalo dva dni po sebe rekordy v počte nových prípadov koronavírusu Python opencv.

Vo štvrtok 8. októbra ich pribudlo 1 184 a v piatok 9. októbra až 1 887. V sobotu kvôli tomu zasadala Pandemická komisia a v nedeľu sa uskutočnilo stretnutie Ústredného krízového štábu 디아블로 2 다운로드.

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

Na poludnie minister školstva Branislav Gröhling informoval, že od pondelka zostanú všetky stredné školy zatvorené a ich žiaci prechádzajú na dištančnú formu vzdelávania gate of steiner.

Základné školy zostávajú otvorené, ale žiaci prvého stupňa sú od pondelka 12. októbra nosiť rúška aj počas vyučovania. Doteraz mali túto povinnosť iba žiaci druhé stupňa 구글 드라이브 스트림 다운로드.

Materské školy budú fungovať v rovnakom režime ako doteraz.

V súvislosti s nárastom počtu nových prípadov ochorenia Covid-19 v okrese Piešťany oznámila Nemocnica Alexandra Wintera, že utorok 13. októbra nechá na vlastné náklady otestovať všetkých svojich zamestnancov aj hospitalizovaných pacientov. Použité budú antigénové testy. Cieľom je zaistiť bezpečnosť všetkých zamestnancov, hospitalizovaných, ale aj pacientov, ktorí do nemocnice prichádzajú na vyšetrenie.

V okrese Piešťany platí zákaz návštev vo všetkých zdravotníckych aj sociálnych zariadeniach. Práve chorí ľudia a seniori sú totiž najviac ohrozenými skupinami obyvateľstva. V Trnavskom kraji pritom v posledných dňoch rástol chorobnosť na Covid-19 práve vo vekovej skupine 55- až 64-ročných, ale aj u starších ľudí. Zvyšuje sa aj počet hospitalizovaných seniorov.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba