Connect with us

Aktuality

Čo sa deje na bývalej železničnej trati? V akom štádiu je budovanie cyklochodníka?

Mesto Piešťany zverejnilo vo štvrtok 13. júna na svojom facebookovom profile aktuálne fotografie z budovania cyklotrasy na telese bývalej železničnej trate medzi Piešťanmi a Vrbovým.

Published

on

Reklama

Podľa vyjadrenia predstaviteľov piešťanskej samosprávy práce výrazne napredujú. „Na celej trase sú odstránené železničné koľaje a podvaly. Sú úseky, ktoré sa zhutňujú, ktoré sú už spevnené a sú dokonca aj časti trasy, ktoré majú už asfaltový povrch,“ informovalo Mesto Piešťany.

 

Reklama

Výstavba cyklotrasy medzi Piešťanmi a Vrbovým začala v utorok 20. februára tohto roka odovzdaním staveniska. Realizátorom je česká spoločnosť OHLA ŽS, a.s. Realizácia by podľa podpísaných zmlúv mala trvať maximálne 12 mesiacov pri samotnej výstavbe cyklotrasy a dva mesiace pri úprave elektronického stavadla.

Reklama

Cyklotrasa bude mať dĺžku 7,6 kilometra. Financovaná je prevažne z  príspevku z Plánu obnovy a odolnosti SR vo výške 4 854 150,42 eur.  Zmluvne dohodnutá cena za realizáciu samotnej cyklotrasy je 4 405 200 eur.  Úprava elektronického stavadla má stáť 530 000 eur.

Obyvatelia regiónu sa opakovane pýtajú ako bude vyzerať kríženie s hlavnou cestou. Podľa doposiaľ zverejnených vizualizácií pôjde o úrovňové kríženie,  kde cyklisti budú mať pre križovatkou na cyklotrase osadené zábrany, tak aby museli zosadnúť z bicykla.

kríženie cyklotrasa hlavná cesta

Zelená cesta kríženie cyklotrasa s hlavnou cestou

-red- Foto: Mesto Piešťany Vizualizácie: Zelená cesta

Populárne články