Connect with us

Aktuality

Čipovanie kontajnerov sa už začalo

Published

on

Reklama
Reklama

Kontrola a zefektívnenie vývozu odpadu, ktoré sa by sa malo prejaviť šetrením finančných prostriedkov. To je hlavný cieľ čipovania nádob na komunálny odpad, ktoré odštartovala spoločnosť Marius Pedersen v pondelok 9. júna.

SAMSUNG

REKLAMA

heaven rest

Reklama

Radnica upozorňuje obyvateľov Piešťan, aby svoje smetné koše neschovávali ihneď po vyvezení, ale nechali ich na ulici až do 16.00 h. Čipovanie budú zamestnanci zbernej firmy vykonávať postupne na celom území mesta.

Informoval o tom mestský úrad na svojej web stránke. Podľa dostupných informácií má už Marius Pedersen za sebou pilotnú prevádzku celého systému. Ten má poslúžiť na kontrolu a zefektívnenie vývozu kontajnerov na komunálny dopad.

Pracovníci zbernej spoločnosti nastrelia čipy do jednotlivých plastových nádob. Všetky smetiarske vozidlá budú mať nainštalované špeciálne snímače, ktoré pri vysypaní zaznamenajú informácie z koša a prenesú ich do systému.

Od začiatku júna sa zmenila frekvencia vývozu odpadu v rodinných domoch. Mestský úrad Piešťany informoval, že od 1. júna do 31. augusta bude spoločnosť Marius Pedersen vyvážať  120 a 240 litrové nádoby na komunálny odpad raz za týždeň.

(mp)

Populárne články