Connect with us

Aktuality

Chodníky v Kocuriciach mesto neprevzalo, problémom sú kopy štrku

Published

on

Reklama
Reklama

Hoci chodníky v Kocuriciach už stavbári dokončili, mesto ich zatiaľ neprevzalo.  Jedným z dôvodov bolo vyjadrenie zástupcu zo Služieb mesta Piešťany, podľa ktorého nebude možné na komunikáciách vykonávať zimnú údržbu. Bránia tomu vraj kopy štrku, ktoré slúžia namiesto dažďových vpustí.

IMG_7600„V Kocuriciach na jestvujúcej komunikácií nie sú vybudované dažďové vpuste a nie je vybudovaná dažďová kanalizácia. Dažďová voda z cesty by tam preto mala vsakovať do podložia pri ceste. Toto technické riešenie je zachované aj pri projekte chodníkov. Na vsakovanie dažďovej vody sú vytvorené vsaky pri komunikácií, ktoré sú zo štrku. Výška obrubníka na chodníku je osádzaná realizátorom stavby na výšku vrcholu cestnej komunikácie, aby dažďová voda stekajúca z komunikácie nepretekala cez chodník smerom ku domom a nezaplavovala im pozemky,” vyjadrila sa pre PNky prednostka piešťanského mestského úradu Dáša Reháková 18. augusta.

Stavebné práce na kocurických chodníkoch odštartovali začiatkom augusta. Mnohí obyvatelia tejto miestnej časti sa však na priebeh rekonštrukcie začali sťažovať. Medzi ich najväčšie výhrady patril chodník naplánovaný na opačnej strane ako jestvujúci, chýbajúca dlažba pri vjazdoch do domov či porušenie noriem pri prečerpávajúcej nádrži.  „Projekt, ktorý je vyhotovený a mal som možnosť ho vidieť, si dovolím tvrdiť, že bol vypracovaný bez toho, aby sa pán projektant vôbec prišiel pozrieť na miesto realizácie. Ináč by nemohol spraviť také chyby aké sú. Napríklad chodník je naprojektovaný na opačnej strane ako je už hotový chodník. Totálne nezmyselné je, že chodník pri každom dome je prerušený, a tam, kde je vjazd do dvora, ostáva pôvodný terén,“  reagoval za obyvateľov na FB stránke primátora 11. augusta Michal Trnovec. Prerušenia chodníkov pred rodinnými domami sa mestu nakoniec podarilo vyriešiť dodatkom k zmluve. Firma za viac ako 8 tisíc eur niektoré vjazdy do domov dobudovala.

IMG_7589Vedenie mesta a zástupca Služieb mesta Piešťany sa s dodávateľmi stretli v piatok 18. septembra. Pri obhliadke stavby kompetentnými pracovníkmi boli zistené aj ďalšie nedostatky, ktoré firma prisľúbila odstrániť v čo najkratšom čase. Čo však so štrkom na ceste, zostáva nedoriešené, rovnako ako stĺpik označujúci plynové potrubie.  Firma totiž tvrdí, že za túto situáciu zodpovedná nie je – išla podľa projektu, ktorý poskytlo mesto. Podľa článku na stránke mesta by sa mal primátor stretnúť s obyvateľmi Kocuríc v najbližšej dobe.

Reklama

IMG_7595

IMG_7587 IMG_7591
Zdroj: www.piestany.sk/red

Čítajte tiež: Chodníky v Kocuriciach trochu ako v Kocúrkove?

Populárne články