Connect with us

Aktuality

Chodiť do práce na bicykli sa oplatí

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto v spolupráci s ministerstvom dopravy vyhlásilo súťaž, v ktorej odmení počet jázd aj najazdené kilometre. Zapojiť sa môžu dvoj až štvorčlenné družstvá z každej firmy a inštitúcie pôsobiacej v Piešťanoch.

cyklisti piestany

Netradičné zápolenie s názvom Do prace na bicykli malo v minulých rokoch úspech v Banskej Bystrici a odtiaľ ho na základe výzvy ministerstva dopravy preberajú aj iné slovenské mestá. Zapojili sa aj Piešťany. Od 1. mája budú zúčastnení cyklisti zápoliť v tom, kto absolvuje najviac jázd a kilometrov na ceste zo svojho bydliska do práce.

„Celková evidencia najazdených kilometrov je založená na dôvere, pretože cieľom súťaže je predovšetkým podporiť rozvoj cyklistickej dopravy,“ píše sa v súťažných podmienkach. Účastníci si podľa nich budú svoje výkony zaznamenávať sami. Priebežne budú zverejňované na web stránke piestany.sk.

Reklama

REKLAMA

Monitoring_dirofilaria_pes

Zapojiť sa môžu iba tímy, ktorých členovia sú zamestnancami jednej firmy alebo inštitúcie so sídlom alebo pracoviskom v Piešťanoch. Z jednej firmy môže pochádzať ľubovoľný počet družstiev, každé však musí mať dvoch až štyroch členov. Všetci si budú svoje jazdy evidovať sami počas celého mesiaca máj.

Ich výkony následne vyhodnotí radnica a vyhlási víťazov. Národný cyklokoordinátor vyhodnotí súťaž na celoslovenskej úrovni a vyberie mesto s najväčším počtom účastníkov súťaže.

Viac informácií nájdete na web stránke mesta a na Facebooku.

Text a foto: Matin Palkovič

Populárne články