Úvod Aktuality Chátrajúci hotel pri Sĺňave dostane novú šancu

Chátrajúci hotel pri Sĺňave dostane novú šancu

REKLAMA

Chátrajúci hotel na Odborárskej ulici v obci Banka v tesnej blízkosti Sĺňavy, by sa mal v priebehu nasledujúcich mesiacov zmeniť na apartmánový dom Camera raw 9.1.1. Investorom je bratislavská  spoločnosť e.VII s.r.o.. Tá objekt získala potom, čo sa jej zástupcom podarilo vyriešiť majetkovoprávne problémy súvisiace s nehnuteľnosťou liveleak video. Budovu kúpili od spoločnosti Arriva, pozemok od ďalšieho vlastníka. Namiesto hotela by do dvoch rokov malo byť na pri Sĺňave k dispozícii 34 apatrmánových bytov microsoft office word 2007.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

Podľa vyjadrenia konateľa spoločnosti Mateja Hrubého by s realizáciou apartmánových bytov chceli začať v priebehu jari po získaní potrebných povolení 스타트 메뉴 8 다운로드. Kolaudácia by podľa investora mohla byť koncom roka 2020. 

Pre spoločnosť  e.VII ide o prvý projekt takéhoto rozsahu. „Naše ďalšie spoločnosti však postavili množstvo rodinných domov, robili sme veľké rekonštrukcie vojenských kasární i vysokých škôl 폴라익스프레스 다운로드. V blízkosti Piešťan sme robili veľkú rekonštrukciu bývalých priestorov Trikoty pre firmu Bodet a Horst,“ hovorí Matej Hrubý, ktorý má k Piešťanom vzťah, pretože odtiaľto pochádza jeho manželka Download atmel studio 6.

Piešťany sú veľmi jedinečné mesto, keďže sú kúpeľným mestom, kde sú celoročne turisti navštevujúci liečebné procedúry Download dem from the National Geospatial Intelligence Agency. Majú dobrú polohu, sú pri diaľnici, v blízkosti Bratislavy, s dobrou dostupnosťou. Je to veľmi príjemné mesto, veľmi moderné mesto a je tu naozaj ten cestovný ruch cítiť aj jeho prínos pre mesto virtual audio cable 다운로드. Dlho som chcel niečo takého v Piešťanoch zrealizovať, ale nevedel som nájsť vhodný pozemok, alebo nehnuteľnosť, kde by sa to dalo, až som sa napokon zakusol do tohto, čo sa dlhé roky nikomu nepodarilo,“ priblížil Matej Hrubý 사물의 비밀 다운로드. Na mysli mal predovšetkým komplikované pomery s nehnuteľnosťou, kde sa o stavbu súdila Arriva ako nástupca SAD s vlastníkom, ktorý sa k objektu po revolúcii dostal, pričom  pozemok vlastnila ďalšia spoločnosť. 

Z objektu si ľudia spravili smetisko

Hotel sa v minulosti vykuroval ľahkým olejom 타짜맞고 다운로드. Pred pár rokmi nádrž s nebezpečnou látkou poškodili ľudia bez domova. Olej vytiekol do záchytnej vane v objekte a hrozilo, že sa dostane do okolitého prostredia. Len kúsok od tohoto miesta majú svoje objekty vodári a o pár metrov ďalej je rieka a chránené územie. Environmentálna záťaž je už minulosťou. Podľa súčasného majiteľa ju nechala zlikvidovať ešte spoločnosť Arriva.

V rekreačnej oblasti je jedno zariadenie úplne novým, iné sú zrekonštruované. Hyzdia ju predovšetkým hotel kedysi patriaci SAD a hotel na začiatku pri Rimplerovej važine. Ak bude zrealizovaná plánovaná prestavba, situácia by sa mala výrazne zlepšiť.

Verím, že naša investícia, keď sa to podarí, veľmi pozdvihne túto lokalitu. Doteraz to pôsobilo ako tŕň v oku či už samotnej obci, ale aj Piešťancom. Stretávam tu cudzincov z Nemecka, Maďarska, Rakúska, ktorí len krútia hlavou a myslím, že aj domáci sú radi, že sa zbavia takejto „haraburdy“, kde sa zdržiavali len bezdomovci a hromadil sa odpad. Pre zaujímavosť  z objektu sme doteraz vyviezli 80 ton komunálneho odpadu na skládku. Ľudia si z toho spravili normálne smetisko,“ konštatuje M. Hrubý, ktorý investíciu financuje čiastočne z vlastných zdrojov, ale podieľa sa na nej aj banková inštitúcia.

V lokalite by malo vyrásť aj zariadenie pre seniorov

Zámerom predošlého vlastníka pozemkov pod objektom bolo vybudovať na tomto mieste zariadenie pre seniorov. Súčasný vlastník zvažoval tiež túto možnosť, napokon sa však rozhodol pre apartmánové byty. Podľa jeho vyjadrenia má v tejto lokalite realizovať zariadenie pre seniorov v inom objekte ďalší investor. Túto informáciu potvrdila aj starostka obce Banka Tatiana Julinyová. Má ísť o hotel v pri Rimplerovej važine na začiatku rekreačnej zóny. 

Text a foto: -th- Vizualizácia: e.VII

 

 

 

 

 

REKLAMA