Connect with us

Aktuality

Chartrové lety z Nemecka môžu byť opäť realitou

Published

on

Reklama
Reklama

Letecké chartrové spojenie Piešťan s Nemeckom, ktoré v rokoch 2013 a 2014 zabezpečovala cestovná kancelária EuroMed Berlín, chcú jej nástupcovia obnoviť. Lety boli prerušené aj kvôli tomu, že cestovka zápasila s finančnými problémami. Klientov nakoniec prevzal v januári tohto roka touroperator MediKur-Reisen Berlin, s ktorým dnes spolupracuje aj bývalá dcérska spoločnosť EuroMed Slovensko. Jej konateľ Andrej Klimek už začal rokovania so zástupcami akciovej spoločnosti Letisko Piešťany. Ak sa mu podarí dohodnúť s mestom a krajom na spolupráci, na tento rok naplánujú 12 letov.

Letisko„Na Slovensku máme okolo 1800 hostí ročne, z toho v Piešťanoch asi tisíc dvesto,“ uvádza A. Klimek. Tento počet by sa mohol zavedením letov ešte zvýšiť. „Plánujeme 12 letov a predpokladáme asi 55 ľudí na jeden let, čo je približne 660 hostí,“ vypočítava predpokladaný počet prepravených cestujúcich. Asi 40 percent by mohla tvoriť nová klientela, ktorá navštevovala kúpele v ČR, Poľsku a Maďarsku. Lety zabezpečia ČSA so svojimi strojmi.

Podľa zástupcu cestovnej kancelárie si už dnes ich hostia knihujú pobyty na rok dopredu, v prípade, že cena letenky nebude vyššia ako dvesto eur. Spoluprácu ponúkli aj hotely, ktoré napríklad zabezpečia odvoz klientov z a na letisko. Náklady na jeden let sú však vyššie a presahujú možnosti touroperátora. Preto požiadali o spoluprácu organizácie cestovného ruchu v meste a v kraji.

Andrej Klimek tvrdí, že v prípade participácie samosprávy na týchto letoch, sa vynaložené náklady vrátia do mestskej kasy nepriamo niekoľkými spôsobmi, napríklad v podobe dane za ubytovanie. „Pokúsime sa dosiahnuť hranicu 10-tisíc prenocovaní v Piešťanoch,“ kladie si cieľ zástupca cestovnej kancelárie.

Reklama

O chartrové lety prejavili záujem aj ďalšie spoločnosti, ktoré zastupujú klientov z Izraela či Ruska. „Ak sa podarí obnoviť spojenie s Berlínom, bude to pre nich rozhodne motivačné,“ myslí si riaditeľ a konateľ EuroMed Slovensko.

-ad-, foto: ad, www.csa.cz

Populárne články